Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig lesznek zárva az...

Meddig lesznek zárva az egyetemek? (Korona)

Figyelt kérdés

Erről nem találtam semmi infót a neten se, az egyetemen meg azt mondták, hogy határozatlan ideig. Ti nem tudjátok kb mennyi időről van szó? (Hetek vagy hónapok?)

Szerinte ez még elég korai lépés volt és kb felesleges is, hiszen az általános meg középiskolák ugyanúgy nyitva vannak még, így meg nincs értelme az egésznek. Szinte az összes családban van gyerek, pillanat alatt hazaviszik az iskolából. Rajtuk meg ki se lehet mutatni, mert lehet csak egy kis megfázásként megy végig rajtuk. Engem most nagyon idegesít, hogy bezárták az egyetemeket. Egy csomó fontos dolgom lett volna, ráadásul kizárt, hogy távoktatásban normálisan működjenek a dolgok, szükségünk van a gyakorlatainkra. Vagy kimarad így egy félév? Nem értem az egészet, elhamarkodottt döntés volt ez a részükről.



2020. márc. 12. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy vagy több hónapig, nyáron is lesz oktatás(forrás BME közlemény)


Abszolút nem felesleges. Az egyetemisták között terjed elsősorban, ugyanis többet ingáznak, és több külföldi diák van, akik potenciális vírushordozók lehetnek. Én örülök hogy meglépték ezt.

Üdv: 24F, egyetemista

2020. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Itt a külföldiekkel történő tartós kapcsolat korlátozásáról van szó. Az egyetemek tele vannak külföldiekkel, eddig itt is ők a betegek vagy róluk terjedt. Ezt próbálják megelőzni. A középsulikra, álltalános, óvoda stb nem igényli a bezárást. Minden háztartásban van olyan aki iskolába vagy dolgozni jár. Most ezért nem hal meg az egész ország, csak próbálnak valamit csinálni.


Nekem a táv oktatás nem is akkora gond, inkább az, hogy most fizethetem a kolit is úgy hogy ott se vagyok, sőt nem is mehetek oda.

2020. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk nem írták, hogy nyáron is lenne oktatás. Nekünk egyelőre úgy néz ki, hogy tavaszi szünet után távoktatásban folytatódik tovább minden szak. Ami jónak jó, de a gyakorlatok nélkül felesleges. Azért arról adhatnának információt, hogy mégis mire számítsunk. Bár gondolom az egyetemek se tudják mit kellene csinálni.
2020. márc. 12. 08:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább próbálnak valamit a megelőzésért tenni. Nyilván vannak olyan szakok ahol a távoktatás nem lesz a legjobb ott nyilván pótolni kell többet a zár feloldása után. De muszáj ilyeneket meglépni ha az emberek nem fogják fel hogy azért egy vírus nem játék.
2020. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A Károlin azt írták, hogy 1-2 hónapra kell készülni, de lehet, hogy tovább tart a felfüggesztés és minden külsős gyakorlat a hittudományisokon kívül fel van függesztve.
2020. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az idegesít, hogy összevissza kombinál meg variál mindenki. Vagy nem tudom, hogy hol hogyan működik vagy hogyan kezelik ezt, de nekem ebből már elegem van személy szerint. Ti kaptok normális hivatalos tájékoztatást az egyetemtől? Én kb. mindent a sajtóból, más egyetemekről, más karokról tudok meg, de nekünk kb. semmit sem mondanak. Tegnap este küldték ki, hogy akkor most szünetet rendelnek el a március 12-14 időszakra, illetve ezt küldték ki ma reggel is. Arról még senki nem tud semmit, hogy ezt követően hogyan tovább. A tanárok is írogatnak nekünk emaileket, hogy majd valami lesz, majd valahogyan meg lesz oldva, de még ők sem tudnak semmit. A koli is ugyanez... Nekünk senki nem szól semmiről, semmilyen üzenetet nem kaptunk, semmilyen online felületen nincsen semmilyen tájékoztató, hogy most költözzünk ki, meddig stb. Szóval mindent 6 millió féle pletyka közül kell kiválogatni meg 20 féle hírportál így írja le, úgy írja le. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet normálisan kommunikálni.
2020. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekünk sem mondanak semmit. Neptunos emailt kaptunk, hogy marc 12-tol tavoktatasban folyik tovabb a kepzes. De ennyi. Hogy ez hogy lesz megoldva, arrol szo sincs. Tanarok se tudjak. Oké, be kell zárni megértem, de ez kiba..ott hirtelen volt, tegnap még az órán ültünk ma meg már zárva. Lehetett volna valami átmenet. Legalább adhattak volna 1 hetet vagy valamit, hogy rendesen tájékoztatva legyünk, meg a tanárok is kitalálják mi lesz, nem így egyik napról a másikra.
2020. márc. 12. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk még a távoktatásról sem írtak semmit :D Annyi, hogy most ez a három nap szünet. hogy utána mi lesz? Senki semmit nem tud.
2020. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Normálisabb helyeken egy több oldalas határozatot adtak ki (pl. nálunk is) benne minden infóval.
2020. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetemi oktató ismerősöm úgy készül, hogy kb. májusban megíratják az elmaradt zH-kat, utána meg vizsgadidőszak. De pl. a BME-n úgy hallom, eltolják majd a félévet (bár lesz távoktatás is). Nálunk hétfőtől távoktatás lesz (elvileg nálunk fontos a gyakorlat, de a gyakorlati órák úgysem érnek szinte semmit, az elméletet meg hatékonyabban fogom tudni itthon megtanulni.

Én vártam már rá, nálunk nagyon sok a külföldi hallgató, és teljesen ellenőrizhetetlen, ki merre jár, a külföldiek is és a magyarok is jönnek be (kényszerűségből is) betegen is; szóval én abszolút indokoltnak tartom, főként, mivel itthon több idős, beteg családtag is van.

Ha emiatt csúszik a félév, akkor csúszik, ez van.

2020. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!