Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány embert vesznek fel...

Hány embert vesznek fel államira és önköltségesre?

Figyelt kérdés

Van egy szak, ahol csak annyit írnak, hogy

Állami: férőhely 25<150

Önköltséges: férőhely 25<150


A ponthatár mindkét finanszírozási formánál ugyanannyi. Most az sem világos, hogy a férőhelyet egyben kell nézni, illetve így, hogy a ponthatár is ugyanaz azt sem értem, hogy akkor milyen arányban vesznek fel államira és önköltségesre. Megnéztem több szakot és egyetemet is és mindenhol ez van. Nem tudom ezt miért nem lehet egyértelműen feltüntetni.


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. márc. 15. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert ahol így írják ki, ÖSSZESEN ennyit vesznek fel. Az, hogy a ponthatár ugyanannyi, véletlen. Az államiak és az önköltségesek egy listába kerülnek, és a 150 legjobb kerül be. Ha a 149. államis pl. 383 ponttal, a 150. pedig önköltséges 382 ponttal, akkor államin 383, önköltségesen 382 lesz a ponthatár.
2020. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mindegyik évben, mindegyik szakon mindkét finanszírozási formában mindig ugyanaz a ponthatár. Ettől így még nem lettem előrébb, hogy mégis hány embert vesznek fel államira.
2020. márc. 15. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Minimum 25-öt, maximum 150-et (tehát összesen a kettőből max 300-at)


gondolom annak függvényében, hogy a legutolsónak, akinek a pontszámával nem lennének túltelítettek a tantermek, na szóval az ővele megegyező pontszámúakat még fölveszik; ha a következő pontszámúval meg már nyomorognának, és nem férnének el a teremben kényelmesen, akkor őt már nem veszik föl, tehát pont őeléjük fogják behúzni a határt. És én arra gondolok, hogy kábé a 300 embernek a felét szánják fizetősnek, másik felét meg államisnak. (De én sem tudom.)

2020. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!