Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » TTK-Biológia mennyire nehéz...

TTK-Biológia mennyire nehéz és érdemes messzebb mennem?

Figyelt kérdés
Mennyire számít nehéznek? Sok helyről hallom azt, hogy azok mennek oda, akiket orvosira nem vettek fel. És nézegettem a felvételi pontokat, a fősuli ami közel van hozzánk, ott 212 pont most idén. Még nem most érettségizek, de várhatóan ennek a duplája is meglesz. Konkrétan Egerre gondoltam, ami tőlünk csak 15 percnyire van. A szüleim azt mondják, hogy nincs különbség a képzés közt, de ennyi ponthatárral (bocsánat a kifejezésért) minden h.lyét felvesznek. A többi sulinál meg csak a kolis megoldás jöhet szóba és a szüleim azt mondják, hogy minek fizessenek annyit, ha itt ugyan azt kapom. Nekem nincs tapasztalatom, meg sajnos olyan ismerősöm sem, aki mesélni tudna, így nem tudom, hogy tényleg így van-e.
2010. júl. 25. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Az egyetem honlapján próbálj keresni egy szakleírást. (Én kémiára kerestem, oda szeretnék majd jövőre menni, és igaz, Debrecenbe, de próba szerencse)


Egyébként nem hiszem, hogy ugyan azt tanulnák... Biológia alapszak után mehetsz tanárnak, biológusnak stb. de az orvosin szerintem többet, mélyebben tanítanak, de aki érintett ez ügyben, biztosabbat is tud nyilatkozni.

2010. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

A szüleidnek sok kérdésben nincs igazuk.


A biosz szak akkor nehéz, ha képtelen vagy leülni, és 3000 oldalas tankönyveket bevágni, meg több ezer fajt kép alapján megnevezni pl. zootaxonómia szigorlaton.


Igen, elég sokan kötnek ki úgy biosz szakon, hogy nem vették fel őket az orvosira, általában ez a "B terv". De ők következő évben általában újra megpróbálják, vagy kihullanak első év után, mert rájönnek, hogy nem akarnak biológusok lenni.


Ne érdekeljen az, hogy mekkora a ponthatár! Mesterségesen vitték le ilyen alacsonyra, hogy így próbálják az érettségizők figyelmét a reál pályák felé irányítani. Akiket kettes-hármas érettségivel felvettek, azok általában gyorsan ki is buknak, mert nem tudják teljesíteni a követelményeket. Az is igaz, hogy emiatt az oktatás színvonala alapszakon elég alacsony lehet.


Egert felejtsd el! No-name fősuli, sehol sem fogsz tudni elhelyezkedni, ha megtudják, hol szerezted a diplomádat! A szüleid számára csak a pénz számít, meg hogy továbbra is otthon legyél, de hidd el, hogy sokkal jobban fug mutatni az önéletrajzodban egy ELTE, mint egy Esterházy... Igenis nagyon sok különbség van a képzés színvonala között, bár a szüleid, akik valószínűleg sosem jártak egyetemre (vagy igen, csak húsz éve), ezt nem tudják.


Amúgy biosztanárként (ha tanári mestert csinálsz) biztos lesz a megélhetésed, de emellé kell másik szak is. Biológusként is jól el tudsz majd helyezkedni, és többet is kereshetsz, mint tanárként.

2010. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én Szegedre jelentkeztem bioszra és fel is vettek.:)Igaz, hogy alacsony a ponthatár, de a benntmaradásért meg kell küzdeni.Én azt hallottam , hogy Szegeden a legjobb a biológus képzés. Az ELTE-nek már csak a neve nagy.Az egri suliba nem mennék mert nincs nagy híre biosz képzésben:)

2010. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Eger tényleg noname...

Szeged, Debrecen, Pécs sokkal jobb választás. Az ELTE biosz szakáról csak rosszat hallottam, bár tény, hogy jól néz ki az önéletrajzban.

2010. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Szegedre járok biológiára, most vettek fel mesterképzésre. Igaz tényleg ,hogy alacsonyak a ponthatárok, de hogy elrettentselek: mi 280-an kezdtük anno az alapszakot, és 3 év alatt 27 embernek sikerült lediplomáznia... Aki tényleg tanul, annak sikerül, aki ellazulja, azt úgyis meghúzzák a tanárok. Vannak durva tárgyak, de megcsinálható. Szerintem :)

2010. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én oda jelentkeztem. Aki szereti az végigtudja csinálni.Mik pl a durva tantárgyak?Kedvesek a tanárok??
2010. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Durva tárgyak? Nekem a növény-és állatrendszertan volt halál. Ráadásul a növ.rendszertan tanár egy állat... Nincs jobb szó rá... Idén is 400ból 100at engedett át, de én pl elsőre átmentem nála, nagyon-nagyon sokat követel, de azt el is mondja, szóval, hát ha jó napot fogsz ki nála, nem üvölti le a fejed :D Az állatrendszertan... No hát az hm. Én egész egyetemen csak ezt a tárgyat ismételtem meg. Nagyon-nagyon sok az anyag, a felét el sem mondják :S De azért ezt jobban szerettem a növénynél. Nekem ezek voltak a nehezek. De buktatós a genetika, a biokémia, a mikrobiológia, a biotechnológia :D És még sorolhatnám, de tényleg ha rendesen felkészülsz, sikerül. Lásd az én példámat :D
2010. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nah majd meglátjuk:)te már végeztél?
2010. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most megyek MSc-re :)
2010. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
te albiba vagy koliba laksz?
2010. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!