Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon szomorú tapasztalatomat...

Nagyon szomorú tapasztalatomat szeretném megoldani . Három olyan kiskorú diákom van, akiket súlyosan bántalmaznak otthon, igy az iskolában is durván verik a társaikat . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogyan kezelhető a hasonló szülői agresszivitás? Az egész osztály szenved velük együtt.
2008. nov. 22. 06:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ezt egy szociális munkással kell megbeszélned, aki erre van kiképezve. ha nem tudsz a környéken, akkor a védönönek kell szolni. ezeknek a gyerekeknek sokkal obb nevelö családban.
2008. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Családsegítőt kérdezd meg, vagy egyszerűen értesítsd a gyámhatóságot.

Hivatalosan ennyit tehetsz.

Személyesen semmit, állj mellettük az iskolában, de a család belügyeibe ilyen háttér mellett nem mernék beleszólni.

2008. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nehéz bizonyítani az otthoni bántalmazást. Nálunk is sok az ilyen gyerekverő-verőgyerek probléma. A gyerek az otthoni tehetetlenségét így vezeti le.

én úgy értem el valamelyest sikereket, hogy az ilyen gyerekeknek olyan feladatokat adtam, amiben sikerélményük volt, így meg tudtam dicsérni őket. Plusz olyanokat kértem tőlük, hogy ők, a nagy és erős gyerekek (mert általában ezek bukott gyerekek voltak) védjék meg az osztálytársaikat a felsősöktől, így érezhették, hogy ők az erősek, és thetetlen gyerekek, akik ki vannak téve a felnőttek bántalmazásának.

2008. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!