Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közalkalmazotti jogviszonynál...

Közalkalmazotti jogviszonynál a munkam kb. mennyit jelent havonta? Ez ágazatonként és szakmánként eltérő?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Mármint mennyi a béred? Két közalkalmazotti bértábla van, az egyik konkrét pozíciókra szól és fix (pl. egy egyetemi adjunktus keresete ennyi meg ennyi), a másikban a szolgálati idő, képzettség és egyéb paraméterek alapján besorolnak (pl. én mikor kezdtem, besoroltak mint "közalkalmazott F") és az alapján fizetnek. De ez utóbbi esetben munkáltatói döntés alapján lehet magasabb bért fizetni. Én például pár év szolgálati idővel és MSc diplomával a betűjeles verzió szerint vagyok besorolva, és 160 ezer körül keresek nettó, de ez már magasabb, mint ami elő lenne írva (tehát a munkáltatóm saját döntése alapján többet fizet, mint ami kötelező lenne).
2020. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!