Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Naponta átlag hány óra/előadás...

Naponta átlag hány óra/előadás szokott lenni műszaki menedzser szakon?

Figyelt kérdés

Most mennék Debrecenbe egyetemre, és már előre fel szeretnék készülni, hogy mennyi szabadidőm lesz hétköznap, ezért kíváncsi lennék, hogy naponta átlag hány előadás szokott lenni?

Másik: Csak 1.5 órás előadások vannak, vagy vannak 45 percesek is?

Elég speciális kérdés, de hátha tud rá valaki válaszolni..

:)


2010. júl. 27. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én Miskolcon vagyok műszaki menedzser, most leszek harmadéves.


Itt van a mostani elsős menedzsreknek (egyes tankörnek, G1-BM1) a fél évi órarendje: [link]


Az órarend szerint az előadások száma páratlan héten: 18 előadás. Van köztük egy órás (csak az ábris ilyen), dupla órás (ilyen a legtöbb), tripla órás (csak a matek ilyen).


Az órarend szerint a gyakorlatok száma páratlan héten: 16 gyakorlat. Itt is a legtöbbje dupla órás, de van csak egy órás, van olyan is, ami kéthetente van két órában. Az idegen nyelvet a gyakorlatokhoz vettem, mivel kis csoportokban tanuljuk.


Előadások páros héten: 18 előadás

Gyakorlatok páros héten: 14 gyakorlat


Ez ajánlott órarend, mindenki magának veszi fel az órákat (kivéve első félévben, ilyenkor az elsősöknek a megadott órarend szerint automatikusan felveszik, csak az idegennyelvet kell felvenniük, de nem tudom, Debrecenben így van e, Miskolcon biztos így van). Ugye az előadásokkal nem tudsz operálni, mert azok kötöttek, de a tankörök gyakorlatai teljesen más időpontokban, napokon vannak, így ha sok lyukas órád lenne, akkor vedd fel a másik tankörbe a gyakorlatot a lyukas órádba (jó eséllyel valamelyiknek órája lesz). Meg ki fogod tapasztalni, melyik előadást lehet hanyagolni (vannak ilyenek, ne aggódj =)), ha halaszthatatlan dolgod van. Gyakorlatokra viszont KÖTELEZŐEN JÁRJ BE! Fél év végén nem minden tanár ad pótlásra lehetőséget.


22/F

2010. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. júl. 27. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!