Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BSc. Diploma oklevélmelléklete...

BSc. Diploma oklevélmelléklete mi célt szolgál, MSc. Jelentkezésnél szükség lesz rá?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 14:18
 1/7 Vodafonelive ***** válasza:

Például ha gazdaságtudományi képzésről BSc-ről mennél természettudományi mesterre akkor feltöltöd, az iskola TO-ja végignézi, hogy milyen tantárgyakat fogadnak el a részleges kreditátvétellel és eldöntik valamilyen rendszer alapján, hogy Te, mint pl. gazdmenes a biológia mesterképzésed első két félévében be kell pótolj X, Y, Z tantárgyat, ha felvesznek.

Ne dobd ki, jó ha megvan. Ritkább esetben 1-2 munkahely is kéri.

2020. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Msc-nél:


- ha külföldre mész kérhetik a diplomád honosíttatásakor,

- ha felvételizes másik alapszakra / szakképzésre, akkor az itt lévő tárgyak elfogadtatását kérvényezheted,

- mesterképzésnél, ha a mesterképzésnek nincs teljes értékű előzményszakja (pl. egészégügyi mérnöki MSc - BME) akkor ebből számol(hat)ják a felvételi pontokat, vagy ha olyan mesterképzést választol, amelynek az általad elvégzett képzés nem előzményszakja akkor kreditelismertetési eljárást kell az oklevélmelléklet alapján lefolytatnia az egyetemnek

- az oklevélmellékletből derül ki, van-e spciális képesítésed pl. (mérnöki szakon környezetvédelmi támájú tárgyak, vagy gazdasági szakon HR/tolmácsolás).

2020. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Olyan MSc. szakokat jelöltem meg, amihez teljes kreditértékkel beszámítják a BSc.-met. Így is fel kell majd töltenem a felvi-n az oklevélmellékletet? Azért kérdezem mert azt még nem kaptam kézhez és lehet nem is fogom a feltöltési határidőig, de ha mégis szükség van rá a jelentkezéshez, akkor az asztalra csapok. :)
2020. ápr. 17. 15:09
 4/7 Vodafonelive ***** válasza:

Július 12-ig van még 3 bő hónap. Ennyi idő alatt simán ki kell állítaniuk és postára adniuk vagy személyesen átadniuk.

Nézd meg a szakodat amire jelentkeztél, hogy kérik-e! Szerintem ha feltöltöd veszíteni nem fogsz vele. De olvasd el amikre jelentkeztél. Teljes kreditelismerésnél meg kb. elég a diploma, talán a szakirány sem szükséges, mert a szak a lényeg.

2020. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha teljes kreditérték beszámításos a szak akkor nem kell feltölteni az oklevélmellékletet.


Másrészt a diplomád az oklevélmelléklettel együtt érvényes!

2020. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az MSc. felvételihez kell a diploma jegy két tizedesjegyre, hogy ki tudják számolni a felvételinél elért pontjaimat, de ha ez a diplomában nincs benne, akkor az oklevélmellékletnek tartalmaznia kell vagy külön kérnem kell az egyetemről igazolást? Elég kellemetlen, hogy erre nincs valami egységes minta, tesómnak pl se a diploma, se az oklevélmelléklet nem tartalmazza a jegyet számszerűsítve, de ők automatikusan kaptak egy az érdemjegyet tartalmazó igazolást a záróvizsga napján, ami az én egyetememnél sajnos nem szokás. (SZTE-TTIK) :/
2020. ápr. 17. 16:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Az oklevélmelléklet ha nem tartalmazza, akkor a leckekönyvi átlag kell, leckekönyvet is ki kell adják határidőre.


Több egyetem a diploma jegyével számol, így nem kell oklevélmelléklet, sem leckekönyv.


mesterképzésen nagyobb az egyetemek önállósága

2020. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!