Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az egyetemeket nem is, de...

Ha az egyetemeket nem is, de a kollégiumokat megnyitják június, júliustól?

Figyelt kérdés
Egyetem már csak szeptemberben lesz "rendesen" az tuti. Viszont én Pesten a kollégiumban éltem rendesen nyáron is, így tudtam fent dolgozni meg minden. Ha nem nyitják ki akkor a munka lehetőséget is elveszik előlem ( továbbra is, ami már tényleg jelentős) Simán kinyithatnak mivel nyáron alapból kevesebben vannak a kollégiumban, plusz a vírus sem túl veszélyes. ( valljuk be 200 halott, azok is mind betegek voltak előtte is. Az semmi. Havi átlag 10ezren halnak meg. Ha ezeket is bemondanak egyből nem lenne ekkora pánik).

2020. ápr. 22. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Mi a fenének nyitnának ki a kolik ha nincs tanítás?
2020. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

"Simán kinyithatnak mivel nyáron alapból kevesebben vannak a kollégiumban, plusz a vírus sem túl veszélyes"


A kollégiumokat azért ürítették ki, hogy karanténnak lehessen őket használni szükség esetén.


"valljuk be 200 halott, azok is mind betegek voltak előtte is"


És ha betegek voltak, akkor mi van? Simán lehet, hogy éltek volna még 10-20 évet is. Egyébként sem ez a fő baj, hanem az eü. túlterhelődése, amit el akarnak kerülni az intézkedésekkel. Az igazolt fertőzöttek kb. 30%-a szorul kórházi ellátásra, ez a 20-44 éves korosztályban is 14-20%, ami elég magas más betegségekhez képest.


"Havi átlag 10ezren halnak meg"


Március 31. óta a napi halálozási szám 4600 felett volt minden nap, és elég sokszor 7000 környékén van.


Az influenza mikor is produkál ilyen számokat? Idén már több ember halt meg koronavírusban mind influenzában.

2020. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mivel alig van fertőzött, így ennyi karanténre sincs szükség. A halalesetek száma nagyon alacsony, Magyarországon mindenképp. Az előző évek Márciusaiban 10 ezer főnél több halt meg. Most összesen mióta van a vírus meghalt 200 ember.

Ennyi erővel a közlekedést is betilthatnank mert mennyien meghalnak benne. Kezd sajnos komolytalan lenni az egész. Sajnos itt másról van szó...


Elsőnek : szerinted szünetekben nincs nyitva a kollégium? Mondom a diákok tudnak nyáron dolgozni stb. És most amúgy is augusztus 31ig meghosszabitottak a tanítási időszakot hivatalosan is.


Csakhat gondolom ez nem érdekli azokat akik az ilyen döntéseket méghozzák...

2020. ápr. 22. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

"A halalesetek száma nagyon alacsony, Magyarországon mindenképp."

És az el sem jut a tudatodig, hogy a halálesetek és a betegek száma pont ezért ilyen alacsony, mert időben meghozták az intézkedéseket?

Elrettentő példának ott van Olaszország, ahol nem léptek időben, az emberek se vették komolyan, és idén márciusban kétszer annyi ember halt meg Olaszországban, mint tavaly márciusban. Örülj, hogy Magyarország nem került ebbe a helyzetbe.

2020. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

A kollégiumok megnyitását egyébként egy esetben elfogadhatónak tartom: ha valakinek idén nyáron kell elvégeznie a szakmai gyakorlatát, akkor neki tényleg szüksége lehet a koliban férőhelyre.

Egyébként pedig jósolni nem tudunk, nyílván a járványügyi helyzettől függ, hogy kinyitják-e addigra az egyetemi kolikat.

2020. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
44%
Drágám, szeptemberig te nem mész egy kollégiumba se, az biztos:D Egy építmény telenyomva emberekkel egy csomópont a vírusnak a terjedéshez, még akkor is, ha kevesebben vannak. A covid-19 veszélyes, elég kellemetlen tünetekkel és teszteléssel (ha nem lenne veszélyes szerinted miért zárkózna be az egész világ?) Ne csak magadra gondolj. Ha valaki elkapja a kollégiumban a vírust és észre sem veszi, (mert napokig tünetmentes lehet) akkor simán átadhatja egy gyengébb szervezetű családtagnak. Ez nem azt jelenti, hogy "úgy is meghaltak volna". Nagyon könnyen élnek az ilyen emberek még éveket és meg is kell nekik adni a lehetőséget.
2020. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért megértem a kérdezőt, bár nem értek egyet a vírus ledegradálásával. Én is kollégiumban lakom (szerencsére ebben a pillanatban is), és nyárra is remélhetőleg itt tudok maradni, hátha lesz valami munkalehetőség. Én nagyon remélem, hogy vissza tud jönni, aki vissza szeretne (nyáron nálunk is tök kevesen laknak), mert borzasztó unalmas cserébe egyedül.
2020. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!