Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezzeket mind megkell tanulni...

Ezzeket mind megkell tanulni az érettségihez?

Figyelt kérdés

[link]


Láttam, már úgyan ilyenk kérdést,de őt mind lepontozták.


Én nem tervezek tovább tanulni, de szeretnék legalább egy 400 pontos érettségit.


Szóval a kérdésem: Tényleg ennyit kellene megtanulnom?


2020. ápr. 27. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én magyar írásbelire azon kívül, hogy átnéztem novellaelemzés lépéseit plusz két vers összehasonlításának módját, nem tanultam semmit és kb. 5 pontot vesztettem.
2020. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarra magolni max a szóbelire kéne; szerintem az írásbelit inkább "érezni" kell. Van egy szövegértés (40 pont), egy érvelés (10 pont) és egy műelemzés (50 pont a helyesírással együtt).


Szóval velem gimiben 4 évig magoltattak verselemzéseket és életrajzokat, de sosem azon volt a hangsúly, hogy hogyan kellene elemezni, hanem hogy tanuljam meg. Így most az érettségi előtt egy héttel csak reménykedem, hogy olyan művet kapok, amit érteni fogok :D A szövegértés és érvelés különösebb tanulást nem igényel szerintem, én néhányat megnéztem az elmúlt évekből.

2020. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most nem a magyaról kérdeztem. Hanem az összes, angol, töri, magyar, művtöri. Matekból nekem nem kell
2020. ápr. 27. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez nekem nem derült ki a kérdésedből, miután csak az "irodalom" tárgy tételeit linkelted be..


Törire kell tudni tételeket, de oktatas.hu-n fenn vannak a konkrét követelmények, középszint szóbeliről meg minden iskola maga dönt, 20 tétel szokott lenni.


Angolból nem igazán vannak tételek. Írásbelin feladatok vannak, szóbelin meg random kérdések és szituációk. Értelemszerűen így ehhez nem kell magolni, ha tudsz angolul, sikerül; ha nem nem.


Művtörim nincs, nem tudom mi kellhet belőle

2020. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh elnézést. Azt hittem mind itt van. Sry.🥺
2020. ápr. 27. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!