Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ügyvédnek tanulni és ügyvédkén...

Ügyvédnek tanulni és ügyvédként dolgozni mennyire "menő"?

Figyelt kérdés

Programozó vagyok, imádom a szakmám, viszont az ügyvédes sorozatokat / filmeket is nagyon szeretem. Az informatika terén is nagyot ferdítenek a sorozatok és filmek, ebből ered a kíváncsiságom, hogy az ügyvédek munkáján mennyit ferdít?

Semmit nem tudok róluk, fogalmam sincs mit szoktak csinálni, nem tudom mennyire nehezek az egyetemi évek (nyílván egy átlag embernek nehéz, egy mérnöknek nehéz, de akik nem reál beállítottságúak, azoknak is nehéz?), milyenek a lehetőségeik, mennyit keresnek, szóval ilyenekre gondolok.


Egy átlag embernek pl menőn hangzik, ha valaki hacker, mert filmek alapján valóban az, de a valóságban rohadt unalmas, nehéz, szellemileg fárasztó és sok idő kivitelezni bármit is. Ugyan ez igaz a mesterséges intelligenciárai is. Matek, statisztika, sok adat "tisztítása" és társai, de papíron menőnek hangzik.


Szóval kíváncsi lennék mi ezeknek az ügyvéd megfelelője.



2020. ápr. 30. 02:47
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Az ügyvédé manapság a világ. Ingyenélő banda, egy pecsétért 100-150ezret is elkérhet egy kis ügyvéd is.


A programozó meg sima kocka, semmi extra.

2020. ápr. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy az ügyvédeké, jó vicc xD

Sajnos ma nagyon sok helyen van jogászképzés az országban.

Évente 2500-3000 embert fel is vesznek és olyan 1500-2000 végez évente a szakkal.

Nagyon sok jogász van, kezdőként egyáltalán nincsen biztosítva a helyed.

5 évig végig tanulni aztán +3 év szakvizsga és még így is a végzettek 70%-80%-a elveszett bárány, mert túl sokan vannak.


Aki azt mondja, hogy az ügyvédeké a világ, az vagy hazudik vagy amúgy semmi köze hozzá. Látott egy jól menő ügyvédet és ennyi, a másik 200-at te nem látod.

2020. ápr. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
2-es. Ha fideszes vagy és kapcsolataid vannak, tied a világ! Nálunk a városban frissen végzett ügyvédpalánták - akik közel állnak a tűzhöz hasítanak! Ügyvédként csak egy hlye nem tud milliomos lenni, aki mást mond, az hazudik!
2020. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Aki Fideszes, az gázszerelő is lehet, akkor is milliomos lesz.

2esnek igaza van.


A filmekhez képest az ügyvéd sokkal kevesebb hatással van az ügy kimenetelére. A nagy védőbeszédek miatt felmentett gyilkosok csak a filmeken vannak.

2020. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2020. ápr. 30. 17:16
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Semennyire nem menő. Tanulsz 5-6 évig, majd 140 ezer forintért dolgozol napi 10-12 órát. Lehet hogy 40 éves korodra, jól menő saját irodával jól fogsz keresni és annyira profi leszel, hogy megengedheted a magas órabéreket meg elkéhetsz 150 ezret egy pecsétért, de ez az ügyvédek 1%-a kb. Ügyvédjelöltként minimálbér, majd szakvizsga és talán felvesznek egy irodához, ahol ugyanolyan csicskáztatás fog menni mint jelöltként. Ha mázlid van és van egy rakat pénzed, akkor meg saját iroda, amit szintén nehéz fenntartani, nehéz ügyfeleket szerezni. Erre rájön még a vírus, mivel most a jogász az utolsó, ami kell bárhova is.
2020. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen ügyvédes sorozatokról meg filmekről beszélsz, de nagy eséllyel amerikai, vagy legalábbis angolszász jogrendszerben játszódó történeteket nézel. Itthon ez az egész nem így megy.


Én ügyvéd vagyok, rengeteg tárgyalásra járok, és én nagyon szeretem is őket, de nehogy azt hidd, hogy bármiben is hasonlítanak ahhoz, amit a TV-ben látsz. Valószínű egyébként, hogy még az angolszász tárgyalások 99%-a is ezerszer egyszerűbb és unalmasabb, és messze nem olyan pörgős, mint amit a filmekben mutatnak, de itthon meg az eltérő jogrendszer miatt még csak tényleg nem is hasonlít semmiben. Vannak ugyan itt is olyanok, akik szeretnek beülni tárgyalást hallgatni (legalábbis nekem is szokott hallgatóság lenni néha a tárgyalásaimon), de az általában valamilyen jogi érdeklődés miatt van: egyetemisták, ügyvédjelöltek, vagy olyanok, akik szakmájuknál fogva az ügy tárgya iránt érdeklődnek (pl. közös képviselők szoktak társasházi pereket hallgatni).

Azt nem hiszem, hogy egy teljesen laikus, aki semmilyen módon nem érdekelt az ügyben, nagyon jól szórakozna egy tárgyaláson. :)

2020. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

A 2-es jól leírta.

Én is jogász vagyok, ez a szakma itthon tucat szakma lett, megbecsültség nulla és nem lehet vele jól keresni, sokan vagyunk ennyi jogász itthon nem kell! Ezért megy ez a szenvedés a szakmán belül.

Programozóként nekem eszembe nem jutna ügyvédnek lenni!!!

2020. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha kifejezetten kiemelkedő vagy a hivatásodban, teljesen beleadod magad, képzed magad, kifejezetten jól kereshetsz . Hány volt évfolyamtársamat hallottam sírni az elbulizott évek után, hogy a szakvizsgat sem tudta letenni:)) jó jogászból mindig hiány van, a léhűtők pedig mindig többen vannak
2020. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Én is úgy látom, hogy kevés a JÓ. Aki tényleg jó, annak van munkája, és még válogathat is.

(Most már kérdés, hogy milliárdos sztárügyvéd lesz-e, vagy sem, mert azért tudjuk, hogy az sok minden máson múlik, de nekem például nem is az a célom, hogy kőgazdag legyek, csak hogy jól megéljek.)

2020. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!