Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem érzem hova kell...

Miért nem érzem hova kell tenni a vesszőket a saját szövegemben?

Figyelt kérdés

Az olvasott szövegeknél érzem hova kell tenni a hangsúlyt.Illetve egybefüggően "szépen" olvasok erre sose volt probléma.

De amikor én írok egy szöveget nem érzem pontosan hova kéne tenni a vesszőket hiába ismerem a szabályokat és tanultam meg anno egyszerűen nem értem.

A helyesírásommal nem volt baj viszont ahogy visszaemlékszem általános iskolában a mondatelemzés volt még nehézség számomra és még egy érdekes dolog a tollat-ceruzát teljesen másképp fogom mint az átlag.


A "felnőtt" életben és barátok között ez nem zavaró.

De ha ismeretlenekkel irkálok akkor néha előkerül ez a téma...



2020. máj. 2. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg úgy olvasni a szövegeket, hogy a le nem írt kötőszavakat és töltelék szavakat is hozzá mondod.

Pl a saját első mondatodban:

Az olvasott szövegeknél nem érzem azt, hogy hová kell tenni a hangsúlyt. Kivesszük az azt és hogy szavakat: ...nem érzem, hová kell tenni... és máris megvan a megoldás. :)

Remélem érthető voltam.


Magyarázatot viszont nem tudok adni, miért alakult ez így nálad. Akár a ceruza fogásával, akár a vesszőkkel.

2020. máj. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!