Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves gólya leszek az...

Elsőéves gólya leszek az egyetemen. Gólya pénzt kaphatok úgy, hogy "normál" családi és anyagi helyzetben vagyunk? Milyen segélyeket lehet még szerezni így elsőévesként a tan. ösztöndíjon kívűl?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
milyen gólyapénz? Pécsre mész? Tanulmányi ösztöndíjat második félévtől osztanak általában, ha kiemelkedően jó volt a tanulmányi eredményed. Egyéb ösztöndíjakra később szerezhetsz jogosultságot, ha TDK-zol, eredményesen versenyzel meg demonstrátorkodsz. Szociális cuccok igényléséhez nem értek. Diákhitellel próbálkozhatsz még, ha nagyon muszáj.
2010. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pécsre megyek igen a ttk-ra.
2010. júl. 29. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:

ha gólyapénz alatt az alaptámogatást érted, arra pályázni kell és szociális helyzet alapján adják. általában ezt nehezebben adják meg, mint a rendszeres szoctámot. ha nincs sok tetstvéred és családodban az egy főre jutó jövedelem eléri a minimálbért, akkor szerintem ne is álmodj róla.

én kaptam tavaly, de azért mert félárva vagyok. mivel idén rególya leszek egy új egyetemen, őket is megpróbálom majd lehúzni vele. :-]

2010. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát így nem nagyon... Szociális helyzet alapján ítélik meg, még az sem mindig jogosult rá, aki a szoctámra igen. Tanulmányi ösztöndíj meg a második félévtől van, ha eléred azt a szintet.
2010. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha normális családi és anyagi helyzetben vagy, akkor nem a segélyekre, hanem a teljesítményalapú ösztöndíjakra kellene koncentrálni. Pl. tanulmányi ösztöndíj, tudományos ösztöndíj, köztársasági ösztöndíj. Persze ezekhez produkálni is kell valamit, nem csak tartani a markod.
2010. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!