Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszakított írásbeli érettségi?

Megszakított írásbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Emelt angol érettségi felénél rosszul lettem és meg kellett szakítanom, jegyzőkönyvbe került és orvosi igazolás is van.

Tudom hogy alap esetben az igazgatóhoz kell fordulni (ezt meg is tettem), és két szóbeli tétel elmondásával pótolhatom a vizsgát.

(Nem kérek megjegyzést a jelen helyzet körülményeire vonatkozóan, csak érdeklődök attól aki jártas a témában.)

Aki volt hasonló helyzetben, leírná mi a menete mindennek, mit tudok még tenni vagy kinek kell írni?



2020. máj. 10. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

CSAK az igazgatóhoz fordulhatsz, senki máshoz.

Ebben az évben rendkívüli szabályok vannak, nem tehetsz szóbelit helyette. Sajnálom.

Ebben a vizsgaidőszakban csak úgy lehet érettségid angolból, ha kéred a félbehagyás előtt megírt részek értékelését, de ebben az esetben lesz egy gyenge jegyed.

Vagy pedig kérhetsz pótló vizsgát, ami azt jelenti, hogy egy másik vizsgaidőszakban jelentkezhetsz újból, mert több emelt írásbeli már nem lesz.


[link]

A 24. § (1) és (4) bekezdése vonatkozik rád. Azzal az eltéréssel, hogy ez a mondat: "Ha nincs lehetőség az adott vizsgaidőszakban írásbeli vizsga letételére, engedélyezhető az írásbeli vizsgarész szóbeli vizsgarésszel történő pótlása." ebben a vizsgaidőszakban nem érvényes, a veszélyhelyzeti érettségin nem lehet ilyen helyzetben szóbelizni. Most már tudod, milyen az, amikor ez a kormány nem hagy az út szélén...

2020. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

#1: de honnan veszed, hogy egyáltalán nem lesznek szóbelik?

Vannak abban a rendeletben kivételek is. A sima szóbeli elmarad, de a rendkívülik meg lesznek tartva.

2020. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Idézet a rendeletből:

"(4) Ha a  vizsgázó az  igazgató – Vizsgaszabályzat szerinti szakértői bizottság szakvéleményére alapozott – döntése

alapján

a) az írásbeli, gyakorlati vizsga helyett szóbeli vizsgát tehet,

b) mentesül az írásbeli vizsgarész alól,

c) mentesül a gyakorlati vizsgarész alól,

d) a Vizsgaszabályzat 45.  § (5)  bekezdés a)  pontja alapján emelt szintű vizsgájával szóbeli típusú nyelvvizsga

egyenértékűséget kíván szerezni, vagy

e) a  Vizsgaszabályzat 54.  § (5)  bekezdés a)  pontja alapján emelt szintű célnyelvi vizsgájával szóbeli típusú

nyelvvizsga egyenértékűséget kíván szerezni,

akkor számára a szóbeli vizsgát meg kell szervezni."

2020. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
No, hát látom, magad is megtaláltad a megfelelő részt, és látod, hogy a pótló vizsga nincs felsorolva benne, tehát válaszoltál a saját kérdésedre: innen veszem.
2020. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Pedig szerintem az "a" pont lefedi.
2020. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az "e" pont miatt még egyébként is lenne szóbelije szerintem.
2020. máj. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, ezek közül egyik sem fedi le. Hol van itt szakértői bizottság? Hidd el nekem, elég rég foglalkozom ezzel. Ezek SNI-s tanulókra vonatkoznak, akik a vizsgára jelentkezéskor szakértői vélemény alapján kértek mentességet, és ezt február 17-ig meg is kapták. A kérdező esete teljesen más.
2020. máj. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy mi az a célnyelvi vizsga az e) pontban?
2020. máj. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!