Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Infó emelt szintű érettségire...

Infó emelt szintű érettségire fel lehet készülni egy év alatt kb 0 tudással?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
HA értesz az informatikához, akkor simán.
2020. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben két féléves volt az emelt fakt és csak a második félévben volt programozás, szóval mindenképp.
2020. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a programozást leszámítva szinte egyezik a középszinttel.

Word, PowerPoint, Weblapkészítés józan paraszti ésszel megoldható. Excel, Adatbázis kis gyakorlással, programozásra gyakorolni kell azért.

Én 2019 szeptemberben kezdtem programozni, mostmár egész jónak érzem magam benne, bár jó sok munkám is volt benne.

2020. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul emlékeztem az első válaszomnál, és azóta rájöttem, hogy nem két féléves volt, hanem két teljes év (közepet csináltam és az első év a közép anyagának gyakorlása volt), és az utolsó évben, 12. osztályban volt a programozás. Szóval az a helyzet, hogy szerintem mégsem olyan egyértelmű az a fél év. Sok mindentől függ, de gondolom az egy tanéves hétről hétre készülés is lehet megterhelő, a fél év meg még inkább.
2020. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 GyakoryKrisztina ***** válasza:
Igen, de sokat kell tanulnod, a sulin kívül is!
2020. máj. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NiceFire válasza:
100%

A programozás részhez annyit, hogy amit nagyon meg kell tanulni az a szöveges dokumentumból beolvasás és kiíratás - fájlkezelés - , de ez sem nehéz ezen a szinten, a többi rész bizony nagyon azon múlik, hogy milyen logikusan tudsz gondolkodni. Nem árt a programozási tételek ismerete.

A többi az valóban tanulás, ismét némi logikus gondolkodás és a klikkelgetés művészete + gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Valamint valóban hasznos az eddigi tételsorok átnézése és ott meglátod a szintet is és, hogy hogyan épülnek fel a feladatok.

Azt is javaslom, hogy olvasd át a javítási útmutatókat is , látni fogod mi mindenre lehet pontot kapni.

2020. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2020. máj. 17. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első három feladatra olyan 3 hónap elég (megcsinálod a korábbi feladatsorokat), a programozás más téma, ha ráérzel akkor könnyű, ha nem akkor szívás az egész.
2020. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bennem pont ugyanez a kérdés merült fel tavaly szeptemberben. Én is kb a 0 ról indultam. Így utólag ,hogy megírtam az érettségit azt tudom mondani, hogy simán fel lehet készülni. Word, excel az nem bonyolult. Weblapszerkesztésben, ACCESben általánosan 0 felhasználói tapasztalata van sok embernek, de megtanulható. A programozás a legnehezebb, erre szánd a legtöbb időt. Nem elég csak a parancsokat ismerni. Egy gondolkodásmódot is meg kell tanulni. Hogy hol mit alkalmazz. De ha ráérzel utána már könnyű lesz. Power Point nagyon ritkán van. De ez se nehéz.

Azt ajánlom először kezdj közép érettségik megoldásával. És ha már azok nagyon mennek, áttérhetsz az emeltre.

2020. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!