Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrahasználni dolgokat korábbi...

Újrahasználni dolgokat korábbi beadandóitokból? Szabad?

Figyelt kérdés

Az egyik előadóm szerint, nem várhatják el, hogy mindent újra és újra megírjunk/megcsináljunk ha van átfedés két tárgy között (ami elég gyakori), és semmi akadálya ha azonos pontok hasonlóak vagy éppen ugyanazok, hisz magadat nem plagizálhatod. Illetve ha nem saját a dolog, akkor csak ugyanúgy meg kell jelölni az eredeti forrást.


Másik előadóm szerint, nem használhatjuk korábbi munkánkat, mert ugyanarra a dologra nem kaphatsz két érdemjegyet..


Kinek van igaza? Értelemszerűen az elsővel értenék egyet. (Meg ha fontos, az egyetem egyik legtiszteltebb, legkedveltebb, legtöbb tapasztalattal rendelkező előadója mondta az elsőt)

Persze ha úgy vesszük, van némi igazság at utóbbiban is..


Egyébként csak csináltam egy kérdőívet korábban, aminek a válaszait felhasználnám egy újabb beadandómban. A válaszokat már jól összefoglaltam, hogy erről és arról az a véleménye az embereknek, ilyen arányban stb stb. Most ezt nyilván nem fogom átírni..

Egyébként összesen egy 700-1000 szóról van szó, de abból 700 az olyan mint amit példát is említettem, amit max erőszakkal lehetne másképp leírni..


Ti mit csinálnátok? A csoportunkból többen is újrahasználnak paragraph-okat korábbi beadandókból.

Igazából a tárgy nagyrésze egy mobilappon alapul, szóval nem a beadandón van a hangsúly.



2020. máj. 14. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Szoktam újrahasználni dolgokat, nem szokott gond lenni
Nem szoktam semmit újrahasználni, még ha konkrétan ugyanarról kell írni 5-7 sorban se
Újrahasználtam, de baj lett belőle
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam újra használni dolgokat, előfordulhatnak átfedések, de nem 100%-os nyilván. (Bár erre is már példa, olyan 85-90%, csak a bevezető különbözött és az összefoglalás).

Hivatkoztam saját magamra is már többször, erre külön pozítiv értékelést adott a tanár. Hiszen jártas vagyok a témában, nem csak az ő órái adja a tudásomat.

2020. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt örömmel hallom :)

Saját magamra hogy tudok hivatkozni? Ugyanúgy reference list-ben megjelölöm valamiképp?


Megjelölném a kérdőívem eredményeit, de ugye azok csak privátok google docs-on. Esetleg le tudom screenelni őket és pdf-ként a linkre tudok hivatkozni. Te hogy szoktad?

2020. máj. 14. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen hivatkozási módszertant kell követned pl. Harward.

Ilyen kérdőíves esetben azt csinálnám, hogy belefogalmaznám a szövegbe, így is lehet hivatkozni.

" Egy korábbi kutatásom során, amelyet itt publikáltam és ez az (*1), a felmérésem azokat az eredményeket mutatta ki, hogy blablabla"


*1: Példa Pál: A gyakorikérdések válaszadóinak elemzése. GYK Kiadó, 2020. p.: 666.

2020. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez sem rossz opció, hogy feltöltöd valahová pdf-ben, és úgy hivatkozol a linkre.

De, ha olyan a tanár és szakirodalmat vár első sorban, lehet nem tetszene neki egy sima link, mivel nem igazolt tudományos tartalom.


(csúnya trükk következik: olyan linket hivatkozol be, ami nem létezik... hiába próbálná meg úgy ellenőrizni, nem tudja. mintha pl. olyan kérdést linkelnél itt be, amit már töröltek. Hallottam már olyat is, valaki folyóirat ezeréves számára hivatkozott, ami 99% nem elérhető sehol, nem tudnak utána járni... De ez veszélyes, meg az előző is. Nem ajánlom)

2020. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, Harvard method-ot használunk.

Nálam a huncutság annyiban kitelik, hogy egy ebook-ot igazi könyvként jelölök meg, mert az egyik előadó rá van kattanva arra, hogy igazi könyveket használjunk információ szerzés céljából google helyett :D

Sőt, le is korlátozta, hogy mennyi a megendedett google search.


Eddig úgy csináltam, hogy magába a szövegbe fogalmaztam a kérdőív eredményeket és mögé mindig odaírtam, hogy "(please refer to diagram 1 within the appendix section)", majd az appendix-ben volt egy kép a diagramról, ami mutatja a válaszokat chart formájában, megszámozva. (Ezt az egyik előadó ajánlotta)


Csak gondoltam, hogy pluszban a reference list-be is odateszem linkként most, mert jelenleg csak a szövegbe, miután felvezetem a kérdőívem lényegét/okát, csak odaírtam, hogy "the questionnaire can be accessed from here: *link"

Gondoltam nem kell hivatkozni rá lent a forráskonál, hisz a sajátom.


És ha egy korábbi beadandómban saját gondolataimat írtam le, majd azt ismét használnám (mondjuk 50-100 szó), azt valamiképp meg kell jelölnöm forrásnak?

Mert tudtomnal a progi amit használnak nálunk (Turnitin), megtalálja a korábban feltöltött dolgokat is. Anno (még nem egyetemen) is volt olyan, hogy kijött 60% plágium, de mondtam, hogy az egy korábbi esszémből volt (mondtam a tárgy/feladat nevét is), és mivel ugyanaz volt a tanár, le esett neki és nem variált tovább.


De igazából már annyira elegem van a félévből, hogy meg merem kockáztatni és nem foglalkozok az átfogalmazásokkal :D

2020. máj. 14. 23:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fúú most ez utóbbiról pont eszembe jutott a dolgozat amit írok, égen-földön keresek egy cikket, de pont a Jogtudományi Közlöny 1993-as évszáma sehol sem elérhető, sem online, sem könyvtárakban, de egy csomó szakirodalomban hovatkoznak arra a cikkre ami nekem kellene belőle :D Rejtélyes....


Nálunk úgy néz ki a diplomamunka, hogy egyetemi éves alatt kell 2 db Évfolyamdolgozatot megírni, ami mini szakdolgozat, röpke 40.000 betűkarakterrel darabonként. És akkor az államvizsga után megírhatod a szakdogádat, amit konkrétan összevághatsz a két ÉD-ből. De komolyan, fogod, egybe rakod, aztán csókolom, megvan a szakdoga. Azzal az indokkal (és ezt oktatók mondták), mert nem plagizálhatsz magadtól. Szerintem ha ELTE ÁJK-n meg lehet szakdolgozattal ezt csinálni, akkor egy egyszerű beadandóval ne b@szakodjon már senki :D

2020. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi sokat segítettél :D

Egyébként Angliában tanulok és minden egyes tárgy végén van egy assignment, ami practical (ha olyan a tárgy) + 3-5 ezer szavas esszé/report-ból áll. (Vizsga nem mindig van)

Szóval igazából fontos, mert konkrétan arra kapunk összevonva egy százalékot tárgyanként, és az már kőbe is van vésve arra a tárgyra. Javítási lehetőség sincs csak ha megbuksz, de akkor is a legalsó ponthatár ami elég a Pass-hoz a maximum jegy. Szóval próbálok minden pontot megfogni, mert a 2. év jegyeinek az átlaga a 30%-át teszi ki majd a diploma minősítésénél.


Köszi mégegyszer, így megspórolok vagy 2-3 napot magamnak :)

2020. máj. 15. 00:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha olyan a helyzet, "újrahaznosítom magam", de mindig hivatkozással. Nem szedem külön, úgy írom be a szövegközbe és az irodalomjegyzékbe is, mint bármilyen más hivatkozást. Sosem volt gond belőle.
2020. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!