Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a csopitársaknak?

Mit mondjak a csopitársaknak?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre járok, ahol kb. 12 ember van egy csoportban, eléggé szűk kör, mindenki tud a másikról, habár én egy emberrel vagyok közelebbi kapcsolatban. Az a helyzet, hogy előző félévben nem sikerült annyi vizsgám, ahány vizsgakurzus megengedett (pontosabban 2-t lehet felvenni, és 3 nem sikerült, kicsit a lustaság meg a végén beütő betegségem is benne volt h így összecsúsztak), most megcsináltam már ezt a kettő vizsgakurit csont nélkül, tehát a második féléves tárgyakból vizsgázhatok. Azt terveztem, hogy az őszi félévem passziváltatom, és a kövi tanév 2. tavaszi félévében fogom megcsinálni a 3. vizsgakurzusomat + azokat a tárgyakat, amiket az első évben kellett megcsinálni, csak én februárban nem vettem fel, hogy maradjon kredit a jövő tavaszi félévre is. Így ugye csúszni fogok, és nem lehetek már az eredeti csoportommal. Biztosan furcsállni fogják, hogy ősztől nem leszek velük. Viszont a mi csoportunk 90%-a m törtető csak az ötös jó diák,szégyellném megmondani, hogy elrontottam az első féléves vizsgákat, és azért kell passziváltatnom, és valahogy úgy érzem, h a jegy magánügy, nem feltétlen kell róla tudniuk. Mit mondhatnék, miért passziváltatok? Olyat, ami hihető? Egyébként évközben idén nagyon jó jegyeim voltak, megajánlottaim is lettek, nem gondolnák, h a vizsgákba belebuktam első félévben.



19/F



2020. máj. 19. 11:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne agyalj ezen ennyit. Csak mondd meg nekik, hogy nem sikerült az egyik vizsgád, ezért passziváltatsz és utána folytatod. Minek kitalálni hihető sztorit = hazudni. Tiszta dedó. Szerintem örülni fognak, hogy nem csak egy szó nélkül eltűnsz. Lehet pár percig furcsállni fogják, de hamar túl teszik rajta magukat.
2020. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretném nekik elmondani....tudom, hogy nem néznek jó szemmel.azokra, akiknek nem sikerült
2020. máj. 19. 12:03
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Orvosin vagytok. (Én is). Titkok nincsenek, mindig kiderülnek. Mindig. Egyszerűbb ha elmondod az igazat, nem sikerült az egyik tárgyad. Hátha még segítenek is: odaadják a jegyzetüket vagy hasznos tanácsokat adnak. Ha ezért lenéznek, akkor hadd menjenek és éljek a begyöpösödött életüket. Remélem jobb csoporttársaid lesznek.
2020. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ha a vírus miatt már nem talizunk, a jövő félévtől pedig már ugye nem leszek velük, akkor hogy mondjam el? Nem szeretném a csoportba beírni, hogy ennek írásos nyoma maradjon :(
2020. máj. 19. 12:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod a legközelebbi barátodnak, ha beszéltek videóchaten, akkor elmondja a többieknek.

Szoktatok csopibulit tartani? Igaz, első nap feltűnik nekik, hogy nem vagy ott, de max pár nappal később elmondod nekik.

Semmit nem kell kitalálni, csak ködösíteni, ha semmiképp nem akarod megosztani velük. "Közbejött valami személyes, ami miatt passziválnod kell."Kérdezik, dehááát miii, akkor csak közlöd, hogy "ne haragudjatok, de nem szeretném elmondani, legyen csak az én bajom".

2020. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit kell ezen ennyit agyalni. :D Én is orvosin vagyok, én is ismerem a csoporttársaimat, jóban is vagyok velük, de akik tőlünk passzívra mennek igazából szó nélkül tették.

1-2 emberrel akivel jóba vannak megmondják (de igazából indokolni se kell, minek magyarázkodni, ha nem akarod elmondani?), aztán max ha szeptemberben megkérdezik tőle hogy hol vagy, megvonja a vállát.

Nem kell óvodásan viselkedni ez már az egyetem, itt senkit se fog 5 percnél tovább érdekelni, hogy te hova lettél. Itt folyton cserélődnek a diákok.

2020. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! ❤ Utolsó 2 hozzászóló, ment a zöld pipa
2020. máj. 19. 14:53
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Én is orvosira járok és ebben a szemeszterben passzivon voltam. Nyáron csúsztam még meg az anatómia szigorlatom miatt. Alig volt órám a volt csoportommal,de onnét mindenki tudta,hogy mi történt. (Futótűzként terjednek a hírek.)

Első év végén amúgy is a fele csoport csúszott nálunk,így most őket várom be.

Ui.:Melyik egyetemre jársz? Olyan furcsa ez a rendszer,amit olvastam.

2020. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az anatszigó az oké. De én pl. tegnap már sikeresen vizsgáztam egy másik csoporttársam jelenlétében Zoomon anat2-ből, szóval azt tudni fogják, hogy sikerült az anatom. Nem tudják, h egy első féléves tárgyam nem sikerült, szóval nem tudom, mit tudnának terjeszteni, ha azt se tudják, miért mentem passzívra.



Mi fura a rendszeren?

2020. máj. 21. 09:26
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne azzal foglakozz hogy mások mit gondolnak rólad. Mindenki építi a saját kis életét. Maximum 10 percig fogja őket érdekelni hogy nem sikerült neked valami, aztán koncentrálnak tovább a saját világukra.

Ne legyél kisgyerek. Nem sikerült? Ez van, fogadd el és vállald.

Azzal ha falazol magadnak, kitalálsz valami sztorit, semmit nem érsz el. Sőt, ha kiderül mi is volt valójában, és rájönnek hogy hazudtál, akkor még szarabb helyzetbe is kerülhetsz.


Igazából senkit nem érdekel mi van veled a családod és a legjobb barátaidon kívül.

2020. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!