Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterképzésre való felvételei...

Mesterképzésre való felvételeinél hogyan számolják a pontokat?

Figyelt kérdés
Mesterképzésre szeretnék jövőre jelentkezni azonban nem igazán értem hogyan számolják a pontokat. Ha meglesz az alapdiplomám ugye az ad pontot,ha ötös akkor remélhetőleg 400-at. A kérdésem az lenne hogy a többi pont nyelvvizsgával jön össze és az emelt érettségi +50%-ával? Szóval a ténylegi kérdésem az lenne,hogy az érettségi emelt és a nyelvvizsga teszi ki a maradék 100 pontot vagy nem jól gondolom?

2020. máj. 19. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Mesterképzésre 100 a max pont.
2020. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mesterképzéseken a maximálisan elérhető felvételi pontszám 100. Hogy ezt hogyan számolják, az mindig az adott egyetem szuverén döntése, amely a felvi.hu-n az adott szak leírásában olvasható. Az érettségi eredmények biztosan nem számítanak. A legtöbb esetben az alapdiploma minősítéséből szorzással kapott pontszám és/vagy (ha van ilyen) a szóbeli vagy írásbeli felvételi vizsga pontszáma ad maximálisan 90 pontot, erre jöhet még max. 10 pluszpont hátrányos helyzetért, nyelvvizsgákért, stb.
2020. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:

100 pont a max és sokszor mondják, hogy mindenkit felvesznek, ha szóbelis vizsga van de ha a diplomád kettes akkor csak úgy van esélyed bekerülni, ha a felvételi pontokat duplázzák.

Viszont minden egyetem monden szakán teljesen eltérő a felvételi.

2020. máj. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!:)
2020. máj. 20. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!