Csalás vizsgán?

Figyelt kérdés

Szerintetek helyes vagy helytelen csalni? Vagy csak szimplán jelenteni a csalókat. Indoklással, kérlek.


Több kérdést és választ is olvastam ahol valamilyen szinten a csalásról volt szó. Mind a két oldalt képviselők válaszoltak, de akik szerint helyes a puskázás csak azok szólták le folyamatosan a másik oldalt. Nem ismerve a konkrét történetet és a többi tényezőt. Ilyen esetben miért kell szidni a másik embert?



2020. máj. 21. 10:02
A kérdező szavazást indított:
Helyes
Helytelen
33 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Csalni nem helyes, de jelenteni a csalókat sem az. Neked attól nem lesz jobb jegyed...


Én puskáztam. Sokat. ZH-n is, vizsgán is. Nem gondoltam, hogy szükségem van némely tantárgyak tanulása során megszerezhető tudásra. Pont igazam is volt. Sem az iskolában később (diplomamunka, záróvizsga), sem azóta a munka során nem volt rá szükségem, igazából azt sem tudom már, miről szólt.

Ami érdekelt, amivel foglalkozom, azt megtanultam.

2020. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Maximálisan ellenzem a csalás minden formáját, egy kivétellel.

A puskázás belefér akkor és csak akkor, ha amúgy tudod és érted az anyagot, le tudod vezetni az összes képletet, tényleg érted az összefüggéseket, de a ZH-ra/vizsgára adott időkeret kevés ahhoz hogy mindent le tudj vezezni a nulláról, a feladatok száma pedig sok. Az ilyen számonkérések arra mennek ki, hogy ki tud több képletet fejből megtanulni, holott a levezetés és logikus gondolkodás lenne a célravezető.

Ilyen tárgyaknál már-már támogatom a puskázást. Minden más esetben ellene vagyok.

2020. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően helytelen, de magánügy. (Amúgy vannak oktatók, akik annyira sz*rnak bele, hogy szinte "kötelező" puskázni náluk, ott meg is értem.)

Amúgy a legtöbb vizsga amúgy is alkalmatlan arra, hogy jól mérje a tudást. Az írásbeli, sok kis kérdésből álló vizsgák még a legkorrektebbek. Mert ha pl. van egy 60 tételes szóbeli, ahol mondjuk kihúzatnak 3 tételt, az még mindig csak az anyag 5%-a. Egy tétel pedig kevesebb, mint a 2%-a. Teljesen aránytalan. Lehet szerencséd, és lehet peched. Szerencsejáték.

A fontos anyagok úgyis többször is előkerülnek, és a fontos vizsgákon úgyis nagyon nehéz csalni; pl. egy szigorlaton vagy egy záróvizsgán vagy egy gyakorlati vizsgán úgyis jó eséllyel rövid úton kiderül, ki mit (nem) tud.

Feljelentgetni egymást, ezt sokkal gusztustalanabbnak tartom, mint a puskázást.

2020. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nem lesz jobb jegyem, de az ösztöndíj rangsorban nem fog előrébb kerülni nálam a csaló. :)
2020. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Ment a zöld kéz. Még várok válaszokat :)
2020. máj. 22. 13:42
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem helyes, de aki úgy tud csalni vizsgán, hogy nem bukik le, az már egy plusz, legalább tud valamit, ha már az anyagot nem😀
2020. máj. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ.


Első szakomat nappalin csináltam. Eleinte igen magas ösztöndíjat kaptam, mert keményen tanultam illetve több tárgy érdekelt is, én szeretek tanulni.

Viszont sokan elkezdtek pofátlanul puskázni, telefonról. Úgy a 3., 4. félévtől kezdődően már inkább az kapott jó ösztöndíjat, aki jól puskázott... Ráadásul sokan buktak matekból, egyéb magasabb kreditű "szórótárgyból", másodévben sok kreditük volt ezért + puskáztak. Akik elsőre átmentek mindenből és nem puskáztak (akár csak azért, mert nem mertek), azok kisebb összeget kaptak.


Most estin csinálok egy totál más szakot.

Itt nincs ösztöndíj, bár a tárgyfelvételt segítheti az átlag. De kb ennyire jó.

Élőben abszolút nem merek puskázni, de magamat is megleptem, hogy a távoktatáson milyen pofátlan voltam/vagyok néha.

Bár hozzá kell tenni pár dolgot. A jelenlegi szakom nagyon megértős, számolós. Itt hiába van előtted a tananyag, ha nem foglalkoztál vele zh/vizsga előtt, puskából se fogod tudni megcsinálni a feladatokat. Másrészt itt a tanár kézzel írt jegyzete áll rendelkezésre lefotózva, esetleg előző évből kért el egy hallgatótól jegyzetet. Itt nincs CRTL+F, ha nem néztél minimum bele a tanár által adottba, fogalmad se lesz, mit hol keress. Az időkeret pedig általában igen szűk.


Összefoglalva olyasmi a véleményem, hogy beleférhet a puskázás, viszont ha valaki lényegében semmit se tanul, úgy kap magas ösztöndíjat, vagy semmit se tanul, úgy kap diplomát, az bosszantó.

Ha én 5 napot tanulok, más fél napot, és ugyanolyan osztályzatot kapunk, az bosszantó. Kivéve, ha az a másik ember ennyire okos, mert azért olyan is van. ;)


Tehát beleférhet a puskázás, de bizonyos 'erkölcsi' határok betartásával.

2020. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A kérdező csalt már vizsgán?
2020. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, mert szerintem felesleges. Erkölcsileg számomra nem fér bele.


Miután idén szemlélőként végig néztem, hogy mennyien csalták el az érettségijüket, elkezdett érdekelni, hogy a többi ember mit gondol a csalásokról vizsgákon.

2020. jún. 12. 11:08
 10/12 anonim válasza:
35%
Aki az idei érettségin csalt, az nem érdemli meg, hogy felvegyék
2020. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!