Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megkapom a felvételi...

Ha megkapom a felvételi értesítőt utána van valami teendő?

Figyelt kérdés
Koliba, gólyatáborba és a gólyabálra mikor kell jelentkezni? A beíratkozás mikor történik? A Neptunnal ilyenkor kell csinálnom valamit? A csoport beosztás mikor van? Esetleg szociális ösztöndíjra már ilyenkor is lehet jelentkezni?

2020. máj. 22. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Általában küldenek egy postai levelet is a felvételi után 1-2 héttel, abban benne lesz az összes tennivalóról a tájékoztató. Ha nincs bankszámlád, nyiss egyet, mert a Neptunban egyszerűbb arról fizetni és arra fogod kapni az esetleges ösztöndíjat később meg a szoctámot stb. Nálunk ebben a levélben volt a jelentkezési lap a gólyatáborba, a beiratkozás időpontja, a Neptun kód meg minden. Szociális támogatásra nálunk a Neptunon keresztül kellett jelentkezni de valahogy szeptember vége felé lehetett beadni. A kolis beiratkozást nem tudom, hogyan működik, én ingáztam.
2020. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is el kell menned beiratkozni. Ha szükséges valamilyen orvosi alkalmassági, akkor azt is meg kell csinálni.


Fogsz kapni az egyetemtől is levelet. Abban minden benne lesz (beiratkozás helye ideje, ha van alkalmassági, akkor annak a helye ideje.

Benne lesz a neptun azonosítód, illetve további utasítások -hogyan tudsz belépni, adatok feltöltése pl.

Legjobb tapasztalataim alapján a szoc. ösztöndíjra a félév első heteiben tudsz majd jelentkezni; és mivel kellenek hozzá igazolások (keresetigazolás stb), amik nem lehetnek régebbiek 3 hónapnál -azt hiszem-, így nem lenne értelme sem most jelentkezni.

A kollégiumi jelentkezés meg augusztus vége felé szokott lenni, de intézmény válogatja. Amennyire tudom, oda is kérnek több igazolást


A gólyabálak többnyire télen vannak, vagyis általában nem az első 2 hónapban. Tapasztalataim alapján a HÖK szervezi, így ők fogják majd megmondani, hogyan tudsz jegyet venni stb.

A táboról is biztosan kapsz majd tájékoztatást, ha máskor nem, a beiratkozásnál. De akár a levélben is lehet róla információ.

2020. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!