Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen rendőrnek lenni?

Milyen rendőrnek lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég adtam le a jelentkezésemet rendőri képzésre. A kérdésem az lenne, hogy milyen rendőrnek lenni? Mennyire jó? Mi az előnye és mi a hátránya neki? Mennyire biztosít jó megélhetést?


Elsősorban olyan emberek válaszát várom akik rendőrök/vagy azok voltak, vagy esetleg valamelyik ismerősük, rokonuk érintett (volt) benne.


Köszönöm szépen a segítséget előre is.


19/L



2020. máj. 22. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magasabb rendben vagy a fizetés is magasabb. Szerintem nagyon érdekes, minden nap új kihívás, és ha “szabad” munkabeosztást szeretnél (tehát nem irodában ülni egész nap) akkor nagyon ajánlom. Persze van papírmunka, de az szinte mindenhol. Sok sikert neked!:)
2020. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Két uncsitesóm is rendőr.

Ők szeretik ezt a munkát, persze mellette maszekolnak.

Az egyikük határnál van, így most a korona miatt főleg, de nagyon unalmas neki. Konkrétan egész nap csak ül és a kollégákkal beszél, esetleg tanul/olvas. Ő magasabb fizetést mondott, de már nem emlékszem mennyit, de 250 feletti összeg.. (Nettót mondott, de szerintem csak bruttó).

Mellette viszont rengeteg szabadideje van, valami olyasmit említett, hogy egy hónapból 10-12 napot otthon van. (Gondolom hétvégék beleszámolva)


A másik uncsitesóm pedig járőr egy nagyobbik városban. Neki némileg eseménydúsak a napjai, de ő sem panaszkodik, szereti. A fizetése azt hiszem 150 ezer nettó, ami elég gyatra, de mellette ő is dolgozik mást.


Tudtommal viszont egyébként elég könnyen tudod feltologatni a fizetésed, például elvégzett tanfolyamok meg nyelvvizsgák után is jár 20 ezer bónusz per hó.

Igazából, oké hogy ezt a pénzt megszerzed gyártósoron is meg eladóként is szinte bárhol, de nem mindegy mit dolgozol, meg mennyire tesz tönkre.

Például én szívesen lettem volna rendőr, ha nem kezdtem volna el az egyetemet, majd a bónuszokra gyúrtam volna, hogy megérje.


Van olyan ismerősöm is egyébként, aki több év után ott hagyta ezt a munkát, mert neki nem feküdt ez a dolog, hogy bírságolgatni kell szemét mód az embereket. Kissé lelkisebb személyiség és nem szívesen tette.

Persze mondta, hogy nem kapnak bónuszokat bírságolások után, de ez mégis egy olyan valami, ami alapján a rendőrök aktivitását lehet mérni, így előfordul, hogy egy inaktívabb hónap végén arra vetemedsz, hogy olyannak is bírságot ossz, akinek normál esetben csak egy figyelmeztetést adnál..

De attól függetlenül, a legtöbb esetben kényelmes és minőségi munkának számít. Van amikor szívósabbak a körülmények, főleg ha olyan történések vannak, vagy ha sok a túlóra stb, de ha téged izgat, akkor tanulj annak nyugodtan.

2020. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét eddigi választ! Hasznosnak bizonyultak. :) Kedves első, a végzettségem pont titkárnő, de számomra az unalmas és a rendőri pálya kicsit nagyobb izgalommal tölt el, tehát beletrafáltál.
2020. máj. 22. 17:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom persze a tapasztalatokat! :)
2020. máj. 22. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, 46 éves, 320 nettó. De ő tiszt, százados és napi 12 órát mindig bent van, szombaton is 2 ig. Szóval szabadnak csak vasárnap. Aki kint van járőrként, 150 körül kapnak, max 180 évekkel, de rengeteg az ideg, főleg ha éjszakás vagy. Stresszben sokan meghalnak ott 55 éves koruk körül. Édesapám tiszt volt, 45 évesen halt meg fekélyben, mert akkora stressz nehezedett rá 10 évig.
2020. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Sajnálom apukádat, fiatal volt. :(
2020. máj. 25. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz már több mint fél év eltelt mióta a kérdést írtad, de tudnál mesélni hogy milyen?:)
2020. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, írok privátban!😊
2020. dec. 28. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!