Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most én rossz tanulónak...

Most én rossz tanulónak számítok ilyen szinten? Van esélyem még?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most leszek 10.osztályos. 9.osztály szerintem nem volt egy nehéz dolog majdnem mindenből négyesre állok. Viszont megnéztem magyarból, matekból, töriből, angolból az idei érettségi feladatokat és kb semmit nem tudtam belőle. Mondjuk matekból volt benne olyan amit már nagyjából tanultunk és abból se értettem semmit. Elkezdtem félni hogy nehéz lesz számomra a 10.osztály. Mert olyan fura mintha mióta van ez a távoktatás kb mindent elfelejtettem szószerint:D Egy sima matek egyenletet nem tudok megoldani hanem videón kellet segítség hozzá. Vagy csak egy sima verselemzéssel is eléggé bajba vagyok. Szerintetek mit tudok csinálni? Valahogy újra megkéne tanulnom a matek egyenleteket, 9.osztályos geometriát, magyarból verselemzések stb. Van esélyem így végig vinni a tizedik osztályt?

Átlagaim:

Angol: 4,5

Fizika: 4 (Ebből is kb semmit nem értettem csak jófej a tanárunk)

Informatika 4,5

Irodalom 3

Természettudomány 4

Nyelvtan 3

matek 3

töri 3

(Szakmai tárgyakat nem írtam ide azokból jól állok)

Tudnék sokkal jobb tanuló lenni de valamiért nem nagyon erőltettem meg magam alig tanultam valamit kilencedikben most meg már rendesen félek. Egyébként szakgimnáziumba járok.



2020. máj. 26. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ohh én is nézegettem 9-10. környékén az érettségiket és hozzájuk sem tudtam szólni. Nagyo megijedtem akkor, de 12.-re rá fogsz jönni, hogy a közipszint négyeshez siman elég ha jó vagy szövegértésből:D az ötösért kell egy kis munka, de ha tanultál 4 évig no problem. A megbukáshoz meg tényleg művészet kell. Amúgy matekot 2 héttel az érettsegi előtt néztem át és ilyen 50%-ot írtam próbaérettségin. Szerencsére élesben meg lett a 70.

Szóval ami most nehéznek tűnik, az 12.re könnyű lesz. Ha egyetemre szeretnél meni, akkor már msot érdemes eldönteni és ráfeküdni az emeltes tárgyra, hisz csak emelttel leeht bejutni:)

2020. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lemaradt, hogy simán végig tudod vinni, egyeltalán nem vagy rossz tanuló, és egy kis tamulással simán meg lesz a 10.
2020. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ess pánikba. A távoktatáson nem kell annyit használni az agyat, így könnyen meglehet, hogy ellustult. Ha nagyon nyugtalan vagy, nézz videókat, ismételj, gyakorolj. Nem, nem gondolnám, hogy rossz tanuló lennél, de 10 ben szedd össze magad!! Nyomd meg azt az évet, és akkor semmi baj nem lesz! Remélem tudtaam segíteni!
2020. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia.A szakgimiben a 9. a bevezető év.Szerintem a jegyeiddel,illetve azok alapján meglesz a 10. is,de többet kell majd tanulni.A távoktatás nem hiszem hogy jót tett neked,az én tapasztalatom az hogy erősen tanárfüggő ez az egész digitális oktatás.Tanulj majd kicsit többet és nem lesz gond.
2020. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!