Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik érné meg jobban?...

Melyik érné meg jobban? (ökológus, grafikus, cukrász)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon érdekel az ökológia. A környezetvédelem annyira, mint az etológia. Az ELTE biológia szakja kellene hozzá, hogy ebbe az irányba menjek, erről viszont rengeteg rosszat hallottam és olvastam. Ökológusként mehetnék nemzeti parkokba, de még vannak más lehetőségek is.


Ugyanakkor elszeretnék végezni egy OKJ-s cukrász vagy grafikus szakot. Tudom, messze áll mind a három egymástól, de ez a három ami igazán, már hivatásszerűen érdekel. (főleg az ökológia) Ezeket mentőövnek gondoltam.

Próbáljam meg a biológia szakot? Vagy maradjak a fentieknél?



2020. máj. 28. 16:21
 1/3 A kérdező kommentje:
De ha valami oltári hülyeség a kérdés, vagy a jövőképemnek az a része amit írtam, szóljatok nyugodtan. Legszívesebben visszamennék 100 évet, és beállnék magándetektívnek.
2020. máj. 28. 16:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg az ökológiát, ha már az érdekel téged. Főleg, hogy írtad ,,már hivatásszerűen érdekel. (főleg az ökológia)". Attól függetlenül még eltudod végezni a cukrászt vagy grafikus szakot. Nem kizáró ok a diploma, ha okj-s szakmát szeretnél megtanulni. Ha megvan a képességed akkor nem egy szakmára pazarolnám.


Nagyon tág az érdeklődési köröd, így "próbáld" ki egy kicsit mindegyiket. Sokkal könnyebb lesz utána eldönteni, hogy mi legyen a végső. Vagy szimplán gondolkodj el miket szeretsz és miket nem. Készíts táblázatot a szakma előnyeiről hátrányairól, így azért körvonalazodik, hogy pontosan milyenek is, milyen jövőbeli lehetőségeid lehetnek az adott szakmával. Ha van lehetőséged próbálkozz beszélni mind a 4 szakmában dolgozó emberrel.

2020. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A táblázatot elkészítem akkor. És majd jutok valamire.
2020. máj. 28. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!