Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan számítják ki a minimum ponthatárom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig egy tanár sem tudott nekem választ adni ezért gondoltam leírom ide a történetemet hátha valaki tud segíteni.

Gimiben nagyon rossz tanuló voltam ami azt jelenti hogy épphogy kettes voltam mindenből. Az érettségim is közepes lett.(Családi problémák, alkoholista apa, depresszió stb.)

Aztán az életem megváltozott, lett egy párom akivel új életet kezdtem és aki úgy gondolta hogy többre vagyok képes ennél. Keményen végigtanultam egy évet és idén csináltam egy kémia emeltet(73%) és egy biológia emeltet(76%). Gyógyszerész szeretnék lenni.

Nyilván a duplázásra hajtottam de aztán kiderült hogy létezik minimum ponthatár is. Az én esetemben(azaz duplázásnál) ezt figyelembe veszik vagyis meg kell csinálnom újra a törit, matekot stb-t? Leírná nekem valaki hogy ez hogy működik?


Köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 29. 03:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Duplázásnál a két felvételi tárgy %-os eredményét összeadjuk, megszorozzuk kettővel + többletpontok.

A te esetedben (73+76)*2+100= 398 pontod lesz. Ezzel teljesítetted a minimum ponthatárt, hiszen az csak 280 pont. Ebben az esetben a középiskolai, illetve a további érettségi eredményeid nem számítanak.

2020. máj. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!