Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy egyetemi szakon 2019-be...

Ha egy egyetemi szakon 2019-ben 436 volt a ponthatár, akkor 406 ponttal bejuthatok? ( Pszichológia szak )!

Figyelt kérdés
2020. máj. 29. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem valószínű
2020. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy 30 pontot csökkene. Talán max 5-10 pont csökkenés a reális.


Majd kiderül júliusban. Azért sok sikert :)

2020. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! A tavalyi felvételin 421 pontról csökkent 401-re pár szak ponthatára, úgyhogy akár még ez is elképzelhető! :)
2020. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Annyit tudok hogy tavaly 4600valamennyien jelölték meg 1.helyen a pszichót idén pedig 5133-an
2020. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is a cipődben járok, nekem 410 pontot sikerült összeszednem, én a szombathelyi pszichológiát jelöltem meg elsőként, bízva abban, hogy az átlagnál jóval kevesebb összes jelentkező (ha jól emlékszem 150-160 fő) miatt itt kevesebb lesz majd a végleges ponthatár. Illetve megjelöltem itt az önköltséges formát is.

A felvi.hu-n vannak statisztikák, hogy az adott intézmény adott szakára mennyien jelentkeztek összesen és ebből mennyien jelölték meg első helyen: [link]


Remélem ezzel tudtam kicsit segíteni. Sok sikert kívánok neked is, reméljük szerencsénk lesz idén! :)

2020. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5ös, a szombathelyi pszichológia szakra azért nem jelentkeznek túlzottan mert hamarabb vesznek fel akármilyen más egyetemen tanult pszichológust dolgozni. A képzés nem véletlenül népszerűtlen.

Kérdező, ha idén nem jön össze akkor próbáld újra az érettségit. Hidd el megéri. Az a ponthatár amit írtál (436) a DE-n volt tavaly ahova idén pontosan 62-vel jelentkeztek többen mint tavaly (összesen 259 első helyes jelentkező volt idén) a pszichológia szak népszerű évek óta így véleményem szerint 1-2 pontos felvi pontszám emelkedés várható.

2020. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!