Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szakgimi után nem megy vki...

Ha szakgimi után nem megy vki egyetemre, az nem tud majd a szakmában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nem rollam van szó,de foglalkoztat hogy akkor mi lesz egy barátnőmmel,aki nem akar egyetemre menni.


De engem is érint abban, hogy nehéznek találom és nem fogom munka mellett bírni.de ha muszáj megyek.


Grafikus szakgimibe járunk.


2020. jún. 3. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne tudna?
2020. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert nincs diploma és az egyetem lehetőséget ad egy cégnek dolgozni? Ott tanuljak csak ki igazán a szakmát. A grafikusnak több ága van és az egyetemen választ egy szakot amire kiképzik. Szakgimibe nem tanítanak meg a különböző ágakra
2020. jún. 3. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:

El lehet helyezkedni vele, elvégre 4+1 éves(szeptembertől már 5 éves) a képzés. Lesz érettségije és technikus végzettsége, plusz ha akarja el lehet végezni a részszaképesítést. Technikusi csak egy adott irányba visz tovább. Így kiképzik arra, amit választ.


Az én volt osztálytársaimnak is csak érettségi/technikusi végzettségük van és vígan megélnek belőle. Ez mutatja, hogy nem csak diplomával lehet cégnél dolgozni.


Oké a diplomai is fontos, de lehet nélküle élni. Ha nem akar egyetemre menni, nem kell rá erőltetni.

2020. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben köszi. Nem eröktetem rá, nem is hozom fel.


Am és ha én animátor akarok lenni, akkor nekem kéne az egyetem?

2020. jún. 3. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha animátor szeretné lenni, akkor valószínűleg szükséged van rá. Figyelj, nem tudom mennyi éved van még, de beszéld meg a szüleiddel, hogy nekik ez így mennyire oké, valamint gondold át, hogy te mennyire tudnád bírni. Az adott szakmában így is el tudsz helyeszkedni, de szerintem ha teheted, akkor tanulj mellé már most több nyelvet, valamint ha mégsem mész egyetemre, rakj le több szakmát; valaki erre esküszik, a diplomát meg mellékesnek tartja. Menj el diákmunkára, szerezz benne tapasztalatokat és tudást. Egyetemre csak akkor érdemes menni, ha tényleg komolyan gondolod és elhivatott vagy, mert másképp valószínűleg kihullasz.


Remélem tudtam segíteni.

2020. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!