Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépírás esetén mi a helyes...

Igabcsy kérdése:

Gépírás esetén mi a helyes kéztartás?

Figyelt kérdés

Talátam egy oktató anyagot, ezt:

[link]

és ez alapján, önszorgalomból szeretnék megtanulni gépírni. Tudom, hogy nagyon sok gyakorlás kell hozzá, de eltökéltem.

Nem szeretném, ha valami rossz dolog már az elején berögzülne, és ezzel kapcsolatban nem találtam információt.

De más hasznos tanácsnak is örülök.


2010. júl. 31. 09:49
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én most megyek 11-be, 2 évig tanultam gépírást.

A helyes kéztartáshoz nem kell letenni a kezed. Tehát csak a billentyűkön van az ujjad, a csuklódat nem kell megtámasztani. Persze ha elfáradt a kezed akkor alátámaszthatod, de úgy tudom ez nem célszerű. Remélem érted mit mondok:) Egyébként előtte végezhetsz kéztornát úgy, hogy ökölbe szorítod a kezed, aztán kiengeded. Így könnyebben tudsz majd írni:)

2010. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

6 éve "gépírok", de én nem magamtól kezdtem, hanem miután elvesztettem a látásomat, muszáj volt gépen megtanulni vakon írni, hogy valamire is mehessek a tanulásban, internetes kapcsolattartásban stb. Én úgy tanultam, hogy egy program hangosan kimondta, hogy melyik betűket üssem le, később ezeket variálgatta, pl. f-j, f-j, a-s-d-f, j-i stb. megint később meg pl. az alapsor billentyűiből kellett szavakat összeállítani, mint pl. sasfélék. Idő után már kezdett zavarni a program lassúsága, és mivel a beszélő progim is kiolvassa az épp leütött betűket, rájöttem, hogy könnyebben gyakorlok vele, miután már megtanultam elméletben a klaviatúra felépítését. Napi olyan 1 órás gyakorlás 2 hét alatt már meghozta a gyümölcsét. :) Jó, én rá voltam kényszerítve, de azért önszorgalmistaként sem hiszem, hogy nehezebb lenne, csak sok-sok gyakorlás kell hozzá, és közben sok szünet. :) Mert az ujjaid is könnyen fáradnak, eleinte még görcsösen, koncentrálva gyakorolsz, akkor még inkább. Nekem lettek is sajnos berögzült hibáim, de így is volt, hogy országos első lettem a látássérültek gépírásversenyén. :) Szóval sok-sok gyakorlás, kitartás, az ujjaidnak pedig "lazulás"! Sok sikert! :)

19/l

2010. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de még kérdeznék valamit ezzel kapcsolatban.

Gépelés közben a középső és a gyűrűsujjam hajlított állapotban vannak, míg a mutató és a kisujjam teljesen kinyújtott, de még így is alig érem el az a,f,j,é billenytyűket. Ez így jó, vagy feljebb kell emelnem a csuklómat, hogy az ujjaim függőlegesebben álljanak a billenytűk fölött (nem tudom, hogy érthetően fogalmaztam-e).

2010. júl. 31. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Hú, remélem, nem értettem félre. :) Most megpróbáltam reprezentálni, de nekem már ez a görcsös. :) Igen, függőlegesebben próbáld meg a kéztartást, úgy mindegyiket kényelmesen el lehet érni, kis gyakorlással még az ű-t is kisujjal. :) Én asztali számítógép billentyűzetén tanultam, de már nagyon átszoktam a laptopra, és asztalin én is elbizonytalanodnék... szóval nem igen merek így látatlanban tanácsokat osztogatni, de a függőlegesebb kéztartást mindenképp preferálom!
2010. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a link, de Te is csak 12. leckéig tudod megnyitni?
2011. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!