Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Eltére megyek proginfóra. ...

Az Eltére megyek proginfóra. Milyen programnyelvet kezdjek el tanulni a nyáron?

Figyelt kérdés

Mit ajánlotok, mi a leghasznosabb?

Hova jártok, nektek mi kellett?



2020. jún. 8. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az SZTE-n vagyok, nekünk C kellett első félévben, az Eltés haveromnak ha jól emlékszek C++ kellett.
2020. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Turbo pascal, delphi, esetleg PHP, javascript, java. Nem ezeket fogod tanulni első körben, de nagyon egyszerű nyelvek (java kicsit macerás mondjuk), így jól befogadhatóak.

Végeredményben teljesen mindegy, hogy milyet tanulsz, mert a programozási logikát kell elsajátítani. Ebből két fajtát: procedurálisat és obejtum-orientáltat.


Akkor teszed a legjobban, ha egy procedurális és egy objektum-orientált nyelvet is megnézel.

2020. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. jún. 8. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Pascal-ra rá se nézz. Nem fogod egyáltalán tanulni az egyetemen, és nem valószínű, hogy dolgozni fogsz vele. Ha majd a jövőben mégis azzal dolgoznál, akkor pillanatok alatt meg fogod tudni tanulni, mert már nem leszel kezdő. Ez egyébként minden nyelvvel így van. Delphi és PHP szintén nem kell jelenleg, Javascript az nagyon hasznos, viszont szerintem kezdésnek nem a legjobb. Ha a webfejlesztés érdekel majd úgy is elmész abba az irányba.

Kezdésnek C-t, C++-ot, vagy esetleg Javát ajánlanám, nem a legkönnyebb nyelvek, szóval lehet lesz vele macera, de ne add fel.

Ha valami könnyebre vágysz akkor esetleg ott a Python, viszont a tantervben nincs Pythonos óra, max szabadon választható tárgy (és az sem a legjobb khm khm).

Első félévben C lesz imperatív programozáson, illetve C++ programozási alapismereteken. A C az nehéz lesz, mert elég részletesen belementek a nyelvbe, a C++-os óránál nem annyira a nyelv fog számítani, hanem inkább amire használod, a feladatmegoldás. Ezen kívül lesz majd még egy úgynevezett "Funkcionális programozás", ahol Haskell-t tanultok majd, de azt hagyjad, majd ott foglalkozol vele, nem is lesz a tárgynak folytatása egyébként. (de legalább megismerheted a dékánt és a két szép szemét, ugyanis ő tartja annak az előadását lol).

Java az 2. félévben lesz a programozási nyelvek tárgyból.


Olyan, hogy leghasznosabb nyelv nincs, mindennek van előnye és hátránya. C/C++ nagyon gyors, pontosan megadhatod benne mit szeretnél, de nehéz, Java az vállalatok körében eléggé kedvelt (de szintén macerás), Python meg tök jó, ha érdekel a machine learning, data science meg ilyenek, pofon egyszerű nyelv, de nem fog sokat segíteni egyelőre szerintem.


Ami a legfontosabb:

Ne váltogasd a nyelveket. Válassz ki egyet, abba menj bele mélyen. A legtöbb nyelvben megtalálhatóak ugyan azok az elemek, ha az egyiket nagyon durván megtanulod, akkor utána a többi már könnyebb. Viszont, ha soha nem jutsz el a "mélyre", minden nyelvnél csak megkapargatod a felszínt, akkor az nem túl szerencsés. Egyébként van, amikor azt gondolod, hogy te ezt már tudod profin, aztán utánaolvasol/nézel videókat és rájössz, hogy még alig tudsz valamit xD

Az egyetemen amúgy is rád fognak erőltetni egy csomó nyelvet, legalább amit magadtól tanulsz annál maradj meg ennél a tanácsnál :D


Ja és csinálj rengeteg projektet. Egyszerű, bugyuta alkalmazásokat, vagy éppen tűzz ki egy célt és menet közben tanuld meg ami kell hozzá. Próbálj meg alkotni, úgy a legkönnyebb tanulni. És persze addig jó, ha élvezed :)

2020. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jún. 10. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

"Kezdésnek C-t, C++-ot, vagy esetleg Javát ajánlanám, nem a legkönnyebb nyelvek, szóval lehet lesz vele macera, de ne add fel."


Na, pont ezért írtam a Turbo pascalt és Delphit, PHP-t. Egyszerű nyelveken érdemes tanulni.

Természetesen senki nem dolgozik már Pascallal, de ha már ez megy, új, nehezebb nyelvek megtanulása (mint C) már könnyű lesz.

2020. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

Ezt értem, de ha egyszerű nyelvekről van szó miért ne tanulna mondjuk Pythont, aminek még értelme is lenne?

Vagy mondjuk Javascript, Ruby.

Ezek mind "egyszerű" nyelvek amiket használnak is az emberek.

2020. jún. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!