Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan épül fel egy kutatási...

Hogyan épül fel egy kutatási terv?

Figyelt kérdés
Egészségügyi szakterületen fogok szakdolgozatot írni, és mivel nem a képzés helyén (tehát nem az egyetemen) fogom teljesíteni a szakmai gyakorlatot, hanem a Honvédkórházban, azt mondták, hogy a dolog úgy működik, hogy én kitalálok egy témát, amiről írok egy kutatási tervet, azt engedélyeztetem, és utána keresek témavezetőt. Tehát a szokásoshoz képest egy kicsit fordított a dolog, így még nincs témavezetőm, és nem tudok senki mástól segítséget kérni (másoknak a témavezetője ezeket a dolgokat elintézte, így nem kellett ilyenekkel foglalkozniuk)... Szóval van ötletem, tervem, amiről úgy gondoltam, hogy fontos, azt összegyűjtöttem (pl. a kutatás célja, indoka; tudományos irodalom, cikkek; a módszer leírása). Aki esetleg jártas ilyenben, vagy már volt ilyenben része, kérem, segítsen!!

2020. jún. 9. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem rossz, amiket írtál, de kicsit ki kellene egészíteni. Adok pár ötletet:

(1) a kutatás céljainak meghatározása, indokainak megfogalmazása

(2) a témához kapcsolódó szakirodalom feldolgozása

(3) hipotézisek megfogalmazása

(4) a kutatás módszereinek meghatározása, ideértve: a. mintaválasztás (reprezentatív? - nyilván nem, de ha nem reprezentatív a mintavételezés, akkor milyen lesz?), a mintába kerülő személyek meghatározása, b. az adatgyűjtés módjának meghatározása (leíró-feltáró kutatás vagy "igazi" kísérlet lesz?), a módszer pontos kidolgozása (kérdőív? interjú? természettudományos kísérlet?)

(5) az adatgyűjtés lebonyolítása (kérdőívek kitöltetése, kísérletek elvégzése stb.)

(6) adatfeldolgozás (számítások elvégzése vagy kvalitatív feldolgozás, különös tekintettel a hipotézisek ellenőrzésére)

(7) a szakdolgozat megírása.


Nem tudom, milyen mélységben kérik, lehet ennél még részletesebb is, illetve pár egyéb dolgot esetleg kérhetnek, ez tényleg attól függ, hogy az adott szakon milyen elvárások vannak (pl. validitás, reliabilitás biztosítása, konceptualizálás, operacionalizálás)

2020. jún. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :))
2020. jún. 10. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, szólj, ha még tudok segíteni! :)
2020. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én TDK-ra írtam dolgozatot, elég nehezen kutatható témából. Nekem is mindent magamnak kellett intéznem, de simán ment :). Persze nem egy tudományos témájú kutatásban vettem már részt, így gyakorlatom bőven van, de menni fog! Bár azt nem értem, hogy miért nem lehet először témavezetőd? Ha etikai bizottság engedélye kell, nem fogod tudni beadni, ha nincs legalább egy belső témavezetőd!
2020. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!