Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell használni ezt a...

Hogy kell használni ezt a titulust?

Figyelt kérdés
A fŐiskola után elvégezten a mesterképzést is, így most használhatnám az MSc titulust. Ezt a név elé vagy után kell írni?
2010. júl. 31. 12:52
 1/5 anonim válasza:
100%
név után kell kiírni, de egyáltalán nem szokás. A doktori fokozatnál alábbi titulusok kiírásának semmi értelme.
2010. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez olyan visszatetsző, hogy:

Kiss István MSc

Ez úgy jön le, hogy "Én MSc képzést végeztem, felsőbbrendű vagyok..."


A doktorok, professzorok szokták kiírni h prof. Dr. Kiss Jóska X-Y szakorvos például...


A tanárok is minimum MSc-t végeztek (legalábbis szerintem már csak úgy lehet vki tanár) mégsincs ott, hogy Nagy Péter MSc fizika-matematika szakos tanár...

2010. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól mondják fentebb.


Az MSc-t NEM ÍRJÁK KI, mivel a bolognai rendszer előtti "hagyományos" egyetemi diplomának felel meg. És akkor sem írtak az egyetemet végzettek semmit sem a nevük elé (kiv.: orvos, jogász, stb.).


A Dr. és PhD. a legalacsonyabb titulus, amit a név elé/után már ki szoktak írni.

2010. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egy titulus, tehát nem kell sehogy használni. Egyébként azok közül, akik doktori vagy esetleg professzori címmel rendelkeznek, 99% kizárólag akkor használja, ha muszáj (pl. doktori védésen a bizottság tagja, szakmai ajánlás esetén stb.), mivel ők is belátják, hogy a szakmai munkájuk önmagában is tiszteletre méltó, nincs szükség bohóckodni a címekkel.
2010. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kell megijedni, nem a hétköznapokban akarom így írni a nevemet. Nagymamám szeretne nekem egy tollat ajándékozni és belevésetni a nevemet ezzel a -titulussal-.Nem tudtuk, hogy kell írni, gondoltam megkérdezem. Nem hittem volna, hogy leharapják a fejem...igenis büszke vagyok rá, hogy sikeresen elvégeztem 5 évet, munka mellett. És egyébként az egyetemi rektorunk is javasolta, hogy igenis, legyünk büszkék és használjuk!
2010. aug. 2. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!