Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély a maximális 500...

Van esély a maximális 500 pont megszerzésére érettségin?

Figyelt kérdés

Jó, nyilván elviekben lehet 500 pontot szerezni, ha az ember 100%-ot teljesít, de van rá gyakorlatilag esély?

Ha igen, szerintek milyen érettségi kombinációval? Melyik emelt és középszintű érettségin lehet/szokás 100%-ot elérni?(nem az a kérdés, hogy melyik a legkönnyebb, hanem melyikből van esély valóságosan is tökéletesre vizsgázni).

Illetve neked sikerült legalább 1 tárgyból 100%-ot elérni?



2020. jún. 11. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat, aki elérte. Matekból és fizikából emeltezett, mindkettő 100% lett, és duplázott. Én csak magyarból értem el a 100%-ot.
2020. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen biztos fordult elő mar a történelem során nem egyszer. Szerintem olyan tantárgyakkal könnyű elérni ahol mindig van egy fix válasz mondjuk matek, fizika stb. Ott sok vitatkozási lehetőség nincs mint mondjuk magyarban ahol vagy tetszik a tanárnak az esszé vagy nem, töri pl szintúgy stb.

Esetleg angol érettségi ha jó vagy belőle nagyon.

Nekem nem sikerült 100%-ot elérni 3 tantárgyból van 90+% os érettségim (angol 98%, matek 92%, emelt fizika 90%)

2020. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


2018-ban egy szakon ennyi is volt a ponthatár. :D

2020. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat ismerek többet is, akiknek 490+ lett, nem lehetetlen az 500 sem. Egyik barátomnak 3 felsőfokú nyelvvizsgája volt, 2 vagy 3 emelt, versenyeredmény, illetve nagyon erős érettségik. Na mondjuk ha ő úgy lett volna vele, hogy nem emeltezik (akkor még nem volt kötelező), hanem csinál egy közép matek angol kombót, plusz van OKTV országos +100 pontos eredménye, biztos összejött volna neki az 500. Én úgy gondolom, hogy aki erős matekból és nyelvből, ez a "legegyszerűbb" kombináció a duplázáshoz.
2020. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elméletileg lehetséges, persze, mindenkinek más a legegyszerűbb, sokan esküsznek a nyelvekre, nekem pedig ez az egy nem lett 90% felett(89 lett végül:)).

Nekem "csak" két 99%-os érettségim volt, a közép matek és az emelt biosz, plusz még 3 db 90% felett. Nekem ezekből volt a legkönnyebb megközelíteni a 100%-ot, a pluszpontokból pedig OKTV eredménnyel is megvolt a max.

2020. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!