Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet jól felkészülni a...

Hogy lehet jól felkészülni a töriérettségire?

Figyelt kérdés
11-es vagyok és sajnos soha nem voltam jó töriből. Száray-könyvekből tanulunk. Ezeket olvassam át újra? Vagy van valakinek valami ötlete, más megoldása hogy lehetne jól felkészülni?

2020. jún. 18. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi is azokból tanultunk, most érettségiztem. Januárban átvettem a 9.-est, februárban a 10.-est és így tovább. Ezen kívül hozzátanultam egy vázlatos könyvből, ilyen barna színű, történelem érettségi témakörök vagy valami ilyesmi címmel. 90% fölött lett.
2020. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az oktatási hivatal oldalán a követelményeket. Azután pedig azokat keresd meg a könyvben és olvasgasd. Készíts rövid jegyzeteket az adott korról stb..


Emellett èrdemes megcsinálni az előző évi érettségiket. Láthatod a gyakori feladattípusokat, megtanulhatod, hogy hogyan kell megoldani, emellett még az esszéírást is tudod gyakorolni.


Ha már dolgoztatok ki tételeket vagy írtatok esszéket akkor azokat is átnézheted, sok tétel anyag visszajön az írásbelis feladatokban. Én ezeket olvastam át írásbeli előtt sokat segítettek, mert már a lényeg volt benne.

2020. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Hány százalék a cél? Emelt, vagy közép?

A töriérettségi java szövegértés és fogalmazás, valamint logika.

Nem vagyok rá büszke, hogy anno abszolút nem érdekelt, de így is szinte 0 lexikális tudással csíptem el a kerek 80%-ot 2016-ban.

2020. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!