Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha középiskolai tanárszakos...

Ha középiskolai tanárszakos vagyok (2 természettudományos szak), milyen lehetőségeim vannak a MÁV-nál?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 20:21
 1/5 anonim válasza:
21%

Pénztáros,jegyvizsgáló ilyesmi.

Mozdonyvezető nem nagyon lehetsz

2020. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mozdonyvezető miért nem?

Tudtommal orvosi alkalmasságon kell megfelelni, valamint középfokú érettségi bizonyítvánnyal kell rendelkezni.

Feljebbvaló munkákra gondoltam, mint forgalmi menetirányító, forgalmi szolgálattevő, stb. Pláne diplomával simán felvesznek.

Eredetileg minden vágyam az volt, hogy kémiát taníthassak, imádok magyarázni, imádom, ha új dolgokat taníthatok meg érdekesen, ezáltal az érdeklődést is felkelthetem a tantárgy iránt.

Viszont én inkább sokat akarok keresni, a pénz a vasútban van. Úgyhogy elkezdtem kevésbé hálátlan munkákat keresni.

2020. jún. 20. 20:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és a mozdonyvezetőhöz még annyit, hogy férfi nemű vagyok, szval ezzel sincs gond.
2020. jún. 20. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

elég sokminden lehetsz a mávnál!

Nagyon sok főnökömnek nem szakirányú felsőfokú végzettsége volt/van. Kohómérnök, közgadász, vegyészmérnük, környezetvédelmi valami (nem emlékszem), stb.....

fősulival el lehet helyezkedni a vasúton simán. A szükséges vasúti szakvizsgákat úgyis megcsináltatják.

Illetve vannak oktatók is ha maradnál az oktatási vonalon, na optt lehet magyarázni amennyit akarsz :D


Mozdonyvezető természetesen lehetsz ha orvosilag megfelelsz.

Vannak olyan vezető beosztások ahol kötelező a mozdonyvezető vizsga.


azért az 1-es válaszoló elég okos... pénztáros, jegyvizsgáló... ne degradáljunk már le ennyire egy diplomás embert!


Ha a forgalmi része érdekel ott is van sok munkakör ahova állami felsőfokú végzettség kell.

2020. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!