Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy erdésznek kell vadászni?

Egy erdésznek kell vadászni?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el érdeklődni az erdészet és hasonló munkák iránt, pályaválasztás előtt állok.


Nagyon szeretem az állatokat,így nem tudnék megölni egy állatot sem, ezért az lenne a kérdésem,hogy erdészként kötelező-e a vadászat.


Valamint akinek van személyes tapasztalata az egész erdészettel kapcsolatban,annak örülnék,ha leírná,bármi is az.



2020. jún. 21. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"erdészként kötelező-e a vadászat"

Nem.

2020. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Neked személy szerint egy állatot sem kell feltétlenül kilőnöd, de azzal tisztában kell lenned, hogy az erdőgazdálkodásnak része a vadgazdálkodás, és előfordul, hogy gyéríteni kell az állományt. Szóval ha azzal kapcsolatban is vannak erkölcsi aggályaid, hogy valaki más időnként kilő állatokat, akkor az erdészet nem biztos, hogy neked való.
2020. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem csak azzal lenne bajom,ha nekem kéne kilőni egy állatot,mert arra nem lennék képes. Tisztában vagyok vele,hogy kell néha gyéríteni az állományt,ezért is kérdeztem,hogy erdészként kell-e. De ezek szerint nem.

Húst is eszek,szóval nálam az állatok iránti szeretet bizonyos értelemben fura, de azt valahogy másnak érzem,hogy megeszek egy feldolgozott húst,meg én magam megölök egy állatot,ami előttem ott boldogan élte az életét.


Köszönöm a válaszokat! Akkor felvettem a terveim közé az erdészt is. :)

2020. jún. 21. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van erdész ismerősöm és rovarírtással foglalkozik, nem úgy hangzik, mintha vadásznia is kéne.
2020. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kolbászzsirosmetal válasza:
100%
Erdészetis diákként mondom hogy nem kell. Először nekem is aggályaim voltak a vadászattal kapcsolatban míg meg nem ismerkedtem vele. Bár lehet hogy már későn írok
2021. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem volt későn, bár már találtam mást, ami jobban érdekel.
2021. márc. 24. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!