Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai oktatókat hogyan...

Szakmai oktatókat hogyan keresnek a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Hogyan kerülnek be azok az oktatók az egyetemekre akik vendégoktatóként 1-1 szakmai vagy olyan tárgyat tanítanak, ami teljesen gyakorlati megközelítésű, nem pedig elméleti? Néztem álláshirdetéseket, de egyetlen ilyet sem találtam.

2020. jún. 28. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk "tanulmányi előadó" néven mentek a tanárok, tanársegédek egyetemen.

Mivel ez többnyire állami állás, a kozigallas.hu-n tudsz utána nézni.

2020. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, néztem is.

De sem ott, sem a profession-on semmi hasonló munkakör nem volt, ezért merült fel a kérdés

2020. jún. 29. 06:56
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Az adott intézmény tanszékeinek oldalán szoktak még ilyesféle álláshirdetések lenni, kifejezetten vendégoktatók részére. Ó vagy fű alatt, ami a klasszikus magyar lehetőség:)
2020. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Köszi a tippet. A fű alatti megoldásra gondoltam én is leginkább :D
2020. jún. 30. 06:46
 5/5 anonim ***** válasza:

A meghívott eloado nem egy állás, gyakran ingyen dolgoznak. (Esetleg minimális pénzért). Ez a tanszékvezető diszkrecionalis jogköre, nem szokás meghirdetni. Egyszerubb, ha az ember lepiedzsdizik, és ott marad oktatni/kutatni a tanszéken.


1: A tanulmányi eloado az a tanulmányi ügyintéző. Te is inkább kocsmába jártál, mint egyetemre.

2020. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!