Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti nem féltek,...

Egyetemisták! Ti nem féltek, hogy nem fogtok érteni semmihez, nem kelletek majd sehová, nem találtok gyakorlati helyet stb.?

Figyelt kérdés
Én egy bölcsészettudományi szakon tanulok, szóval kb. egy szál büdöskét többre tart a társadalom mint engem és én is tisztában vagyok azzal, hogy nem egy kimondottan piacképes szakon tanulok. Viszont a barátaim között vannak gazdasági, műszaki vagy tanári szakos egyetemisták is, akik kb. hozzám hasonlóan ugyanúgy kétségbe vannak esve. Én azt gondoltam, hogy majd sokkal könnyebb lesz minden... elkezdem az egyetemet, tanulok, közben majd bőven lesz időm mindenfélére pl. szimpatikus tanfolyamot elvégezni, nyelvet tanulni vagy dolgozni a képzés alatt és a magam módján, szépen lassan majd haladok. Ehhez képest semmi. Azt érzem, hogy kb. ugyanott tartok mint gimis koromban. Két év alatt egyáltalán nem találtam olyan diákmunkát, amit az egyetem mellett tudtam volna végezni, pláne nem olyat, ami még bármilyen releváns tapasztalatot vagy fejlődési lehetőséget is jelentett volna. Egyéb tanfolyamokra abszolút nem volt időm, illetve a nyelvtanulás is csak nyögvenyelősen megy, mert ugyanúgy nincsen elég időm arra, hogy normálisan foglalkozzak vele. Szórakozni sem járok, nagyon kikapcsolódni sem szoktam és az egyetemen, könyvtáron kívül még nagyon az egyetem városát sem ismerem, nem voltam sehol. Csak tanulok és ennyi. Azt hittem, hogy majd az egyetemen is lesz mindenféle lehetőség pl. szipi-szupi ösztöndíjak, gyakornoki munkák stb., de nem így megy a dolog. Jövőre fogok diplomázni és igazából nem értek semmihez, nincsen semmilyen tapasztalatom, soha nem dolgoztam még semmit és nem tudom mi legyen. Még fiatal vagyok, szeretnék tanulni is, de egyszer azért el kell majd dönteni. A legjobb barátnőm pénzügy-számvitel szakon tanul és ő is ugyanígy van vele, nem talált gyakornoki munkát (következő félévben lenne a szakmai gyakorlata, de az is veszélyben van), nincsen tapasztalata, nem ért semmihez, nem tudja mit fog csinálni. Az egyik barátunk gépészmérnök szakon tanul, de ő is ugyanezekkel a problémákkal küzd. A tanári szakos barátaimat is csak az vigasztalja, hogy osztatlan képzésben tanulnak és még van bőven idejük. Szóval a környezetemben nagyjából mindenki tart ettől, fél és bizonytalan.
2020. jún. 30. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem, ez nem egy amerikai film. Akkor lesz bármid is, ha brutál keményen teszel érte. Se nyelvtudás, se munka, semmi nem lesz a végére, ha nem tolod napi 24 órában a szekeret. Hetente 10-12 cégnek kell írni, menni utána, nyelvet tanulni szabad perceidben, wc-n, éjszaka, buszon. Ez bevált nekem. Amikor gyakorlatot akartam, megmondtam, hogy egy vasat se kérek, mindent saját felelősségemre csinálok, csak engedjenek oda menni. Nem jött válasz 6 hónapig. De én minden héten körbeküldtem a leveleimet. Minden egyes héten. A 6. hónapban megengedték. Utaztam érte, hajnal 4kor keltem és 6ra ott voltam! Ez a valóság. A többi csak a filmekben van.
2020. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor mennek simán a dolgok ha valakinek a valakije vagy, protekcióval rendelkezel.
2020. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Simán csak akkor. De nem simán még mehet másnak is. Csak melósabb.
2020. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Akár könnyen megy, akár nehezen, az embernek nemigen van más lehetősége, mint próbálkozni kitartóan. És nem ismerek olyat, akinek minden küzdelme ellenére nem jött össze. Csak olyat, akinek büdös volt a kezdetben alja munka vagy lusta volt utánamenni.
2020. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Se én, se az ismerősi köröm nem fél ettől. A barátaim pedagógusnak tanultak, volt gyakorlati helyük, sőt az államvizsgájuk előtt már hely is volt, ahova majd ha végeznek felveszik őket.

Én egészségügyben tanulok osztatlanon, nekem is mindig volt gyakorlati helyem.

Mérnök barátaim voltak duálison meg nem duálison is, volt gyakorlati helyük nekik is.

Bocsi, nem bántásból, de ha olyan szakot választasz amivel nem tudsz majd elhelyezkedni, akkor ez lesz a helyzet, akkor nyalizni kell a helyekért.

2020. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem arra gondoltam, hogy mindenféle erőfeszítés nélkül fogok majd egyről a kettőre jutni, csak szimplán nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz... Azt hittem, hogy majd több lehetőségünk lesz minden téren, legyen az tanulás vagy munka. Mindenki arról beszélt, hogy milyen jó az egyetem, mennyivel szabadabb vagy, mennyivel több időd van, tudsz mellette dolgozni, tapasztalatot szerzel és mennyi lehetőséged lesz stb., de ehhez képest én és a környezetem nem ezt tapasztaljuk. Lehet az is baj, hogy vidéken tanulunk, nem tudom, de nekem ebből a szempontból ez egy csalódás volt.

2020. jún. 30. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként fura nekem hogy ennyire nincs időd semmire. Én nem egy büfé szakon voltam, a vizsgáim többnyire 5-ösre sikerültek, és mégis volt rengeteg szabadidőm az egyetemen, tudtam menni érdekes plusz órákra és dolgozni is mellette, illetve társasági életet élni.
2020. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem megy. Egyrészt az órarend miatt, nekem az összes órám katalógusos szokott lenni (az előadások is, max. 2 alkalmat szabad hiányozni egy tárgyból különben megbuktatnak) és a lehető legrosszabb időpontokban hirdetik meg a tárgyakat (minden nap szokott lenni órám, mindenféle rendszer vagy logika nélkül reggel-este). Másrészt pedig az órákra való készülés miatt, mert a legtöbbre hétről hétre kell tanulni, folyamatosan az egész szorgalmi időszak alatt és ezzel is sok idő elmegy. Például az irodalom előadások olvasmányait (kb. 35-40/tárgy) lehetetlenség lenne a vizsga előtt elolvasni és feldolgozni, ezért időben neki kell állni, a beosztás szerint kell vele haladni vagy esély nincsen behozni a lemaradást és anélkül nagyon rizikós a tárgy teljesítése.... A szemináriumok pedig mind ilyenek, csak az olvasás mellett mindenféle beadandóval is készülni kell (pl. elemzések, prezentációk, házik) és zh-t írunk (valamiből pl. hetente vagy kéthetente). Minden más tárgynak pedig a vizsgaidőszakban szoktam nekiállni, mert egyszerűen akkor érek rá azokra is tanulni. Úgyhogy nagyon sok időmet elveszi az egyetem és max. egyszer-egyszer találkozunk barátokkal, esetleg egy este megnézek egy filmet vagy ilyesmi, de ennyi. Ugyanezen okból nem találtam munkát sem, amit elvállaltam volna (mert anyagi szempontból nem lenne rá szükségem, így olyat nem vállalnék el, ami hátráltatna pl. éjjeli műszak).
2020. jún. 30. 21:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!