Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az jó lenne, ha bevezetnék...

Az jó lenne, ha bevezetnék úgy, mint az Egyesült Királyságban (meg Japánban), hogy nyáron is lenne iskola, de év közben több a szünet?

Figyelt kérdés
Valamint az egyenruhát. NEM a nejlon iskolaköpenyt.
2020. júl. 1. 03:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg is indokolnátok, hogy miért igen vagy miért nem? Illetve, hogy felnpttek vagytok vagy diákok?
2020. júl. 1. 09:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron a 45 fokban minek rohadjon bent az ember az iskolapadban? Senkinek nem lenne kedve ott lenni, és szenvedni a melegben, figyelni sem tudnának a diákok rendesen. Plusz mindenki inkább hamarabb lenyomná, és menne vakációzni.

24F egyetemista (2. voltam)

2020. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Az egyenruhának örülnék, mert nem kéne azon gondolkodni, hogy mit vegyek fel, és mindig csinos lennék. Közösségi élmény is, hogy enyémekkel ugyanazt hordom, és osztálykirándulásokon könnyebb megtalálni a saját csoportot, elkallódó gyerekeket. A nyári iskolába csak akkor mennék bele, ha mindig tudnának elfogadható időt varázsolni a teremben. Vagy légkondival, vagy miután Magyarország nyara úgy eltolódik, hogy egész júniusban-júliusban 21 fok van.

Tavaly végeztem a gimnáziummal.

2020. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszololók, szépen kérlek titeket, ne pontozzátok le a válaszokat, ez most nem tetszik-nem tetszik kérdés. Köszönöm.
2020. júl. 1. 11:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Már volt hasonló kérdés feltéve régebben, s akkor is leírtam, hogy itt mások az éghajlati adottságok, mint Nagy-Britanniában. Gondolj egy olyan iskolára, amelynek az osztályterem-ablakai forgalmas főútra nyílnak (sok ilyen van), s így nyitott ablak mellett akkora a bejövő zavaró zaj, hogy képtelenség koncentrálni. Ha odakinn napokig 30 fok van és az ablakot sem lehet kinyitni a zaj miatt, akkor a falak felmelegednek és benn 40 fok lesz, és mindenkiről dől a víz, ami szenvedés a tanárnak és a gyerekeknek is. Csak légkondicionálás mellett volna ésszerű nyári tanítást bevezetni, de annak a beszerzésére, beépítésére és üzemeltetésére sok-sok pénz kellene, ami nincs. Én régebben tanítottam főiskolán, s június végén volt úgy, hogy az államvizsga 35 fokos kültéri hőségben volt megtartva, bent még melegebb volt és légkondi persze nem volt, csak ventilátorok. Minden ablak nyitva volt, mégis mindenkiről csorgott a víz, szenvedés volt az egész, pedig mindenki felnőtt volt és próbált megküzdeni a helyzettel. Próbálj ilyen körülmények között 8 éves gyerekeket matekpéldák megoldására motiválni. Lehetetlen!


Az egyenruha tényleg nagyon esztétikus tud lenni és ki is fejez egyfajta identitást. Ezt tanúsíthatom, mert tanítottam Nagy-Britanniában egy magániskolában. A gond itt megintcsak pénzügyi jellegű. Minimum két váltás kell az egyenruhából, hogy amíg az egyik mosásban van, legyen mit fölvenni. S mondjuk egy fiúnak egy tartós anyagból készült, minőségi egyen-öltöny, ami nem szakad szét könnyen, jól szellőzik, és amit két év alatt egyébként is kinő, szerintem nem úszható meg 30 ezer alatt. Egy állami iskolában még az osztálykirándulás díjának befizetésére sem kötelezhető a szülő, nemhogy ilyen kiadásokra. És sokan inkább nem engedik kirándulni a gyereküket egy évben egyszer sem, mert nem tudnak vagy nem akarnak erre pénzt kiadni. S az hogy nézne ki, amikor mondjuk egy 30 fős osztályban 5 gyereknek az egész iskoláskorát végig kellene szégyenkeznie utcai ruhában, amely valóságos szegénységi bélyeg volna az egyenruhás osztálytársak között? Nem, csak magániskolában képzelhető el ilyesmi, ahol ezt a követelményt kezdettől tudják és vállalják a szülők; máshol a bevezetése nem tehető kötelezővé, így közvetve ártalmas is volna a szegényebb családból származó gyerekeknek.

2020. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából az egyenruhakérdésben nekem az jut eszembe, hogy Anglgiában egy csomó iskolában csak fehér póló vagy ing, és fekete nadrág kell, fekete cipővel vagy szoknyával, amit meg minden ruhaboltban megkapni, szóval nem kifejezetten a drága, magániskolás egyenruhára gondoltam. Max a nyakkendőjük címeres.
2020. júl. 1. 15:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában tanultam kiskoromtól kezdve. Ha jól emlékszem, Július végéig jártunk (22-23), így csak 6 hetes nyári szünetünk volt..

Nos, rühelltem. Az évközbeni szünetek valahogy elvesznek, olyan mintha nem is lennének, úgy pörög abban az országban az idő. Sokkal szívesebben jártam volna be egész évben, csak hogy aztán legyen egy legalább 2 hónapos szünetem a nyáron..

Egyetemen valahol 3-4 hónap között szokott alakulni a szünetünk, szerintem ez így sokkal élhetőbb, legalábbis én jobban szeretem. Ilyenkor a fél osztály elrepül hónapokra, ahogy énis. (Vagy végig dolgozzák, az új tanévet meg új telefonnal/laptoppal kezdik mondjuk..)


Az egyenruha eleinte engem nagyon zavart mert sosem öltöztem úgy, meg hogy minek ez a mindennapos kiöltözés, urizálás, kényelmetlen lesz stb.. De ahogy elkezdtem úgy öltözködni, észrevettem hogy már szinte nincs rendes saját utcai ruhám, illetve sokkal kényelmesebbnek is tűnt kis idő elteltével az egyenruhám, mert az ember megszokja. Én nagyon szerettem, mert tényleg mindenki ugyanúgy néz ki, senki sem tűnik ki, mintha egyenlőséget teremtene. Nekem a blézer azt hiszem 20 font volt, a nadrág+szíj+ing+nyakkendő+cipő meg talán 35-40 font lehetett.. De itt azt is vegyük figyelembe, hogy nem mindenből kell kettő, illetve én például 9-11 osztály alatt ki sem nőttem. Cipőt félévente cseréltem, ingem két darab volt amit váltottam, minden más jó volt, sokáig tartotta.. Egyébként azóta is megvannak a szekrényemben ezek, pedig már vagy 5 éve az egésznek :D

Szerintem az öltöztetés nem okoz senkinek gondot anyagilag, mert tényleg, ha egyszer megveszed a szettet £50-ért, onnantól szinte csak cipőt kell váltanod, de azt is úgy mint az utcait..

De azt hiszem anyagi helyzet alapján lehet igényelni kedvezményt is, bár nem tudom ez hogy működik, pár magyarországi cigány osztálytársak mesélték, hogy van ilyen és úgy szinte ingyen van az egész. (Ez változhatott azóta)

Azt tudom, hogy a suliban adnak haladékot hogy beszerezd a dolgokat, tehát nem kell nulladik napon full szettben beállítani. Nálunk olyan is volt, hogy egy raktárban volt pár ruhadarab, amit aznapra oda is adtak ha valaki otthonhagyott valamit. (Cipőt, nyakkendőt vagy blézert)


Vagyis hogy a válaszra válaszoljak röviden, a nyári oktatást (részben a légkondik hiánya, meg a megszokottságból/kultúra miatt), nem támogatnám Magyarországon. Én ezt utáltam a legjobban az angol oktatási rendszerben.


Viszont az egyenruhára igennel szavaznék, mert igazából miért ne. Persze, sokaknak az a 20-30 ezernyi per 2-3év összeg ruhára is rengeteget jelentene, de ha lenne erre valamiféle támogatás, akkor én nem ellenezném, és szívesen is íratnám a gyerekeim (ha lennének) olyan suliba, ahol kötelező lenne az egyenruha.

2020. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!