Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem 5<40 diákot vesz fel...

Egyetem 5<40 diákot vesz fel egy adott karra (mondjuk ana, ank). Mi történik akkor, ha ana karra összejön a (pl) 35 diák, de ank karra csak 1?

Figyelt kérdés
Ilyenkor tanulhat az a diák az ana-s hallgatókkal? Persze mellette fizetne tandíjat. Vagy akkor ezáltal nem indul a kar és automatikusan nem is tanulhat a diák ott, ahova elméletileg felvételt nyert volna?

2020. júl. 5. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem külön kar, hanem az hogy költségtérítéses-e vagy sem. Nem szedik külön azokat akik államilag támogatottra jelentkeztek és azokat akik költségtérítésesre. Sőt a tanárok azt se tudjàk hogy költségtérítéses valaki vagy sem.
2020. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Annyi megjegyzés még, hogy szakról beszélünk, nem pedig karról.
2020. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel együtt tanítják őket, így nem probléma, ha ott külön nincs meg a létszám. Nincs különbség az órarendjükben csak azért, mert az egyik államin van, a másik meg önköltségesen, így ilyen szempontból teljesen mindegy az egyetemnek.
2020. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

És mi van akkor, ha 10 hely van a támogatott szakra és ez lenne a jelentkezőknél a helyzet:

2 diák:330

3 diák :300

3 diák:290

3 diák:289

Akkor a ponthatár a 290 lesz?

2020. júl. 5. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, a keretszám tájékoztató jellegű. Az adott felsőoktatási intézmény dönthet úgy, hogy kibővítik a keretszámot és felveszik mind a 11 embert.
2020. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy akkor az utolsó három megszívja.

Tehát inkább akkor kevesebbet vesznek fel.

Persze ez függ attól, hogy mi a létszám.

Nyilván 1-2 ember esetén lehet kitolják a keretet, de ha már 10-nek van ugyan annyi pontja vagy 30-nak, akkor marad az, amit írtam.

2020. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
A ponthatárt mindig a legkevesebb ponttal felvett jelentkező pontszáma határozza meg.
2020. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os; akkor rosszul tudod.

Az egyetemek mindig kalkulálnak ennek lehetőségével, emiatt a keretszámot lejjebb lövik. Az egyetemnek nem érdeke az, hogy ha fel tud venni 50 embert, akkor csak 20-at vesz fel, mert az utolsó 40 embernek ugyanannyi pontja van. Nekik az is pénz.

2020. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld pipa! Köszi a válaszokat!;D
2020. júl. 6. 07:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi tortenik ha a minimum felveheto 20, de csak 15 emberrel kezdenek a szakot?

Ebben az esetben is donthet ugy az intezet, hogy habar kisebb letszammal, de megis elinditja?

Esetleg automatikusan nem indul a szak?

2020. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!