Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyári szakmai gyakorlat alatt...

Nyári szakmai gyakorlat alatt van lehetőségem felbontani a szerződést, amit az iskola kötött a céggel?

Figyelt kérdés
Esti okj-n tanulok, de időközben rájöttem, hogy nem nekem való a szakma (plusz egyéb okok...) de a lényeg, hogy ott hagynám a sulit, így pedig a gyakorlatot sincs értelme végigcsinálnom. 24 éves diplomás vagyok, nem csak egy "otthagyom a sulit" hisztiről van szó. ;)
2020. júl. 6. 04:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"van lehetőségem felbontani a szerződést, amit az iskola kötött a céggel?"

Te nem bonthatsz fel olyan szerződést, amit nem is te kötöttél.

A sulit viszont akkor hagyod ott, amikor akarod - csak persze viseled a következményeit. Hogy milyen következményei lesznek, az attól függ, hogy az iskola veled milyen szerződést kötött, ha kötött, hiszen akkor azzal, hogy ott hagyod a sulit, ezt a szerződést rúgod fel. Ha nincs is ilyen szerződés, akkor simán megpattanhatsz akármikor.

2020. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jelezd mindenképpen a gyakorlati helyeden is, meg az iskolában is, hogy ne várjanak rád, hogy kiiratkozol, és akkor nem fognak keresni, hogy pl a munkát, amit neked szántak volna a gyakorlati helyen, csináld meg. Tehát szólj nekik azért előző nap, hogy "bocsi, de ez mégsem a te szakod, és akkor többet nem jössz"; hogy tehát ne várjanak. Iskolában is jelezd, és akkor nem is fizeted már tovább a tandíjat; vagy attól függ, mit írtál alá. Vagy pl nemtom, átmennél-e még abban a suliban esetleg egy másik szakra, ami jobban érdekel; de akkor lehet, hogy azt újra kéne fizetned; tehát nem számítanák bele az eddigit; de lehet, hogy meg tudnák beszélni, de gondolom van valami ilyen hallgatói szerződés amit kaptatok, abba mindenkinek be van írva talán.
2020. aug. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!