Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a diákigazolvá...

Csacsi1 kérdése:

Meddig érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Idén fejeztem be a 12. osztályt.


Nemrég történt egy törvénymódosítás a diákigazolvány érvényességével kapcsolatban.


“2020.03.11. és 2020.07.03. között lejáró diákigazolványok érvényessége is meghosszabbításra kerül a veszélyhelyzet végét követő 180 napig, azaz 2020. december 15-ig.”


Viszont nekem nem ebben az időszakban jár le. Így akkor mindenképp marad az érvényesség október 31.-i időpontig? Diákmunkát is eddig az időpontig vállalhatok?

(Tavaly októberben hosszabbítottam diákszövetségnél iskolalátogatási papírral.)


Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2020. júl. 7. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
2020. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a diák addig érvényes amíg a matrica szól, végzősöknél ez júniusig jó. Öcsém is most végzett és azt mondták év végéig használhatja, illetve diákmunkán is dolgozik amíg ez le nem jár.
2020. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem akkor még december 31-ig vállalhatok diákmunkát?
2020. aug. 28. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, én úgy emlékszem, mintha úgy lett volna, hogy kövi tanévkezdés októberéig, vagy október végéig érvényes. Talán még októberben végig, de lehet, hogy már nem , de ott októberben volt a váltás , az tuti. Tehát vagy október 1-ig , vagy október 31-ig, ha jól emlékszem. Amik ilyen félévesek, azoknak meg ilyen márciusig van a váltó, ameddig érvényes. Tehát ilyen egyetemin/fősulison . Asszem így van.
2020. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, öcsémnek dec. 15-öt mondtak érvényességnek.
2020. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ez lehet , hogy változott. Vagy nemtom, hogy csak esetleg a koronavírusból adódóan hosszabbították-e meg; hogy nem tudták, hogy mikor lesz újra nyitva az iskola; és akkor szóval addig meg amíg így nem jutnak

új matricához, legyen még egy jódarabig jó. De mondjuk ha ez az általánosan hivatalos, tehát nem az iskolazárástól változott meg dec 15-re, akkor az tök jó, mert meghosszabbították véglegesen.

2020. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos a vírus miatt hosszabbították meg, amúgy október végéig jó kivéve a végzősöknek akiknek júniusig.

De a diákszövetkezet biztos tudja pontosan mi meddig jó.

2020. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!