Kaphatok így kolit?

Figyelt kérdés

Ha a tavalyi ponthatarnal alig, 1-2 ponttal van több pontom akkor lehet esélyem kolira?😕

Ill. a jelentkezésnel most még az őszi félév átlagából számolt pontszám van, ha lezárják a szemesztert akkor a pontszámításnál is a második fv lesz az beszámítandó?



2020. júl. 9. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyan neked már kevéssé lesz hasznos ez a válasz valószínűleg, de hátha valaki a későbbiekben hasonló dolgokon fogja törni a fejét, így azért válaszolok, hátha valakinek még hasznos lesz. Én azt mondanám, hogy ilyen feltételek mellett lehet rá esély, de az adott évi ponthatár soha nem tartozik a megjósolható kategóriába. Azon is sok múlik, hogy mely kollégiumokat jelölted meg, hiszen nem egységes a ponthatár mindenhol értesülésim szerint, de ha esetleg valaki máshogy tudja, akkor javítson ki kérem. Mindazonáltal nem hiba, hogy a jelentkezésnél az őszi félév átlagát látod, ugyanis minden évben az azt megelőző őszi félév átlaga alapján számolják a kollégiumhoz szükséges tanulmányi pontszámot, éppen ezért javasolják (legalábbis mikor én gólya voltam nekünk erősen ajánlották), hogy már a tárgyfelvételnél is úgy gazdálkodjunk a kreditekkel, illetőleg később az időnkkel, hogy az őszi félév átlaga legyen csak minél magasabb, mert az kell a kolihoz is. Ha a tavaszi egy kicsit alacsonyabb, az sem jó nyilván, de azon "maximum" az ösztöndíjad múlik, no meg ha amúgy sem volt valakinek fényes az átlaga, akkor akár az államis helyet is fenyegetheti, de nem hiszem, hogy ha olyan pocsékul állnál, akkor nagyon kollégiumban gondolkodnál, mivel ahhoz azért kell egy egészen jó átlag, úgyhogy ettől nem féltelek :) Meg szabad kérdezni, hogy végül sikerült kollégiumba felvételt nyerned erre az évre?
2020. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!