Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek így nemzetközi vagy...

Lehetek így nemzetközi vagy Erasmus mentor, buddy stb. az egyetemen?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem majd az utolsó évem a képzésen és gondolkozom rajta, hogy jelentkezzek mentornak vagy valami hasonló pozícióba. Egyrészt azért, mert semmilyen közösségi projektben vagy szervezetben nem vettem részt a két év alatt, abszolút nem jártam egyetemi programokra stb., de lehet érdemes lenne kipróbálni. Valamint a külföldiek miatt ugye, adott a nyelvgyakorlás lehetősége és erre máshol nem igazán lenne lehetőségem. Az alap leírásban fel van sorolva, hogy pl. segíteni kell nekik eligazodni az egyetemi rendszerben, adminisztrációs feladatokban, tájékoztatni őket programokról, ösztöndíjas lehetőségekről stb., amivel nincs is semmi baj, részemről ez beleférne és rendben van. Viszont mindig szerepel egy olyan feladat is, hogy segíteni kell nekik beilleszkedni az egyetemi közösségbe és bekapcsolódni az egyetemi életbe, hogy jól érezzék magukat, barátkozzanak, ismerjék a várost és a lehetőségeket stb... na most én totál nem tudok ezekről a dolgokról semmit. Én az egyetemen kívül sehová nem járok a városban (se sportolni, se múzeumba, se színházba, se bulizni, se szórakozóhelyekre, se kocsmákba stb.) és fogalmam nincs is ezekről, nem tudom mi hol van, nem tudom mi miért jó vagy éppen rossz stb.. Tulajdonképpen az egyetemi életbe magam sem kapcsolódtam be, nem voltam még semmilyen egyetemi programon, sok barátom és ismerősöm sincsen az egyetemről. Csak órákra jártam, tanultam és igazából ennyi. Nem tudom, hogy így van-e értelme jelentkezni, mert így is hasznos lehetek és segíthetek, jól érzem majd magam stb., vagy abszolút nem nekem való, nem lesz rám szükség és nem fognak kedvelni.
2020. júl. 12. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ram hallgatsz, nem csinalod. Ezek a kulfoldi hallgatok tiszta retardaltak.
2020. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen bajom a külföldi hallgatókkal (a szakomon is vannak, illetve a koliban is külföldi részlegen laktam), szóval engem ez nem zavar. Én csak amiatt "aggódom", hogy én nem vagyok egy közösségi vagy szociális ember, nem éltem aktív egyetemi életet és ebből kifolyólag pont nem tudok ezekkel kapcsolatban segíteni nekik, hiszen nincsenek ilyen téren tapasztalataim és ismereteim.
2020. júl. 12. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Stipendium Hungaricum mentor voltam egy évig,szintén introvertált vagyok és soha sehova nem járok el. Nálunk nem volt gond, ha nem mentetek ide-oda, igazából a legtöbb ment is magától. Az egyik mentoráltam igényelte nagyon az elején, hogy anyáskodjak felette (de nem vállaltam el, hogy miatta bemegyek hétvégén, mert sétálni akar a parkban, mert nekem is sok problémám volt akkoriban).


Itt nem volt gond, de az SH nem szervezett sok programot. Az Erasmuson havonta egy csapatepítő kötelező. Lehet az SH jobb lenne Neked is, de az sokkal nehezebb. Nekem ME-n 5 elsős és 6 felsőbbéves hallgatóm volt, akiknek ha bármi bajuk volt, menni kellett. 10 ezret kaptunk havonta, Erasmuson ingyen csinálták, de egy diákjuk volt per mentor. Nyelvtanulás szempontjából jobb talán az Erasmus, az SH hallgatók nyelvtudása eléggé változékony,van akit alig érteni, olyan erős akcentussal beszél, van akit meg öröm hallgatni.


Remélem tudtam segíteni valamit ezzel. Még annyi, hogy ez ME, nem tudom máshol hogy van. Ja, és Erasmussal külhoni magyar hallgatód is lehet, ismerősömnek is így osztották, úgyhogy az angol maradt. Meg keveselték nála a havi egy bulit.

2020. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!