Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Legyek tanár vagy inkább ezt...

Legyek tanár vagy inkább ezt az utat válasszam? Melyikkel lehet hamarabb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Régóta magyar-töri szakos tanár szeretnék lenni,hiszen humán beállítottságú vagyok.Viszont 1 ponttal lecsúsztam idén az egyetemről.

Mehetnék költségtérítésesre vagy elvégezhetnék egy jogi asszisztenst,kapnék plusz pontot,majd felvételizhetnék igazságügyi szervezőnek,és 3 év helyett csak kettőt kellene elvégeznem.Augusztus 10-ig kellene eldöntenem,de nemtudom mit döntsek.


2010. aug. 2. 22:40
 1/5 A kérdező kommentje:
*igazságügyi igazgatás
2010. aug. 2. 22:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt igazából neked kell tudni,de szerintem manapság tanári szakmával nagyon nehéz elhelyezkedni,nálunk a környéken pl csak kihalásos alapon vesznek fel tanárokat.Úgyhogy inkább a második.Ráadásul a tanári képzés jóval tovább tart mint ez a két szakma,utána esetleg még elmehetnél másra is...de ezt tényleg neked kell tuni,h melyiket szeretnéd jobban.
2010. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mindkettő érdekel.az a lényeg h el tudjak helyezkedni.

csak a tanári azért tetszik,mert én is mindig magyarázom azt amit tudok.:)

2010. aug. 2. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyar-töri tanárból van talán a legtöbb...

Ha mondjuk fizika-kémia lennék, akkor más lenne a helyzet:)

Én is inkább az utóbbira variációra szavaznék, bár félek az is Tesco pozitív szakma.

2010. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azértn em lennék olyan biztos abban, hogy az igazságügyi szervező alapképzéssel máér el tudnál helyezkedni. Egyébként gondolom az OKJ-s képzés két éves, az ez igazságügyi szervezüi - leírásod alapján - szintén kettő, ami együtt két és fél. A tanári képézés össz-vissz öt és fél, tehát a kettő között másfél év a különbség. Ennyivel hamarabb el tudnál helyezkedni vele.
2010. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!