Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztikásként mivel tudnék...

Anglisztikásként mivel tudnék többet kihozni magamból, ha?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal fogok diplomázni anglisztika alapszakon, magyarul már csak egy évem van vissza. Ezt követően szeretnék majd továbbtanulni, viszont a mester előtt/mellett szeretnék már dolgozni is. Sőt, már most is szívesen dolgoznék. Egyrészt tisztában vagyok a szakom társadalmi megítélésével és a munkaerőpiaci értékével, így azt gondolom mindenképpen szükséges lenne felmutatni valamit a diplomám mellett. Másrészt ennyi idősen már én is vágyok arra, hogy dolgozzak, tapasztaljak, tanuljak, fejlődjek. Viszont abszolút semmi lehetőséget nem találok, ami ebben segíthetne és úgy érzem, hogy megragadtam egy szinten, ahonnan nem tudok továbblépni.

Diákszövetkezeteknél is voltam, illetve az egyetemen és közösségi oldalakon is állandóan figyelem az aktuális lehetőségeket, de maximum a klasszikus diákmunkákra (pl. pultos, eladó, árufeltöltő, pakolás stb.) hirdetnek felvételt. Gyakornoki vagy bármi picit "szakmaibb" lehetőséget egyáltalán nem találok... sőt, még egyáltalán az is borzasztó ritka, ahol szükséges az angol nyelvtudás. Ez is a másik sérelmem, hogy az egyetemen kívül egyáltalán nincsen lehetőségem aktívan használni az angolt. Mondhatni teljesen feleslegesen tanultam és tanulok angolul, mert soha nem volt még szükségem rá és nem használtam, ami miatt nagyon nehéz fejleszteni vagy szinten tartani is. Kerestem kapcsolódó önkéntes lehetőségeket is, de a környéken (vidék) nem találtam semmit. Így korrepetálásra sincsen igény angol nyelvből. Külföldi tanulmányokra nem volt lehetőségem és valószínűnek tartom, hogy nem is lesz. Más nyelvet nem beszélek használható szinten. Más végzettségem nincsen, illetve ugyanúgy tapasztalatom sincsen még.

Viszont nagyon szeretnék előrelépni, mert tényleg vágyom rá és szeretnék valamit kezdeni magammal, mert azt érzem ennél több vagyok és többre vagyok képes. Azt is látom, hogy ezt még fiatalként, egyetemistaként kellene elkezdeni. Csak nem látok lehetőségeket és már nem tudom, hogy hol keressem, hol érdeklődjek, mivel próbálkozzak és mibe kezdjek bele. Fogalmam nincs.


2020. júl. 21. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
FMCG-nek nézz utána. Oda mehetsz anglisztika alap diplomával.
2020. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kifejezetten anglisztika diplomás embereket tényleg nem keresnek, de ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincs rá igény. Csak egy angol nyelvtudas az ma már igazából alap, úgyhogy egy középfokú nyelvvizsgat az is összekamuzik aki amúgy megszolalni se tud. Szóval ez sokszor csak allasinterjun derül ki, hogy pontosan mennyire is fontos a nyelvtudas.


Ha egy olyan céghez mész, ahol sok külföldi dolgozik, akkor nagy valószínűséggel a belső kommunikáció is angolul megy. Ha bekerülsz egy ilyen céghez diákként, és kiderül, hogy jól tudsz angolul, akkor egy idő után kapod majd a fordítós, "írj légyszi egy emailt", stb. feladatokat. Pl. HR asszisztensnek kifejezetten diákokat szoktak keresni. Több anglisztikás ismerősöm így került hr területre.


Viszont nem elszomorítani akarlak, de önmagában az angol tudás nem tesz különlegessé, valami más is kell mellé. Ha azt szeretnéd, hogy a munkádban a nyelvhasználatnak legyen nagyobb súlya, akkor mindenképp tanulj meg mellé legalább egy nyelvet.

2020. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, még egy gondolat: a diákmunkát nem kell még olyan halálosan komolyan venni. Ez az időszak arról szól, hogy kipróbálj dolgokat és megismerd,hogy egyáltalán hogyan működik egy cég, milyen állások vannak, milyen feladatok vannak.


Én nem anglisztikás vagyok, de diákmunkaként dolgoztam recepciósként egy multinál, 90 százalékban angolul kellett kommunikálnom. Nem akarok recepciós lenni többet, viszont arra nagyon szuper volt, hogy beszéltem rengeteg emberrel és megtanultam nagyjából hogyan működik egy cég, milyen részlegek vannak, stb.

2020. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megcsinálja a mester képzést is ahogy írta hogy tervezi akkor különlegesebb lesz azért, nem csak az angol tudás lesz ott :)
2020. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igen, én is hasonló jellegű munkákban gondolkozom, ami tulajdonképpen egyfajta "betanított szellemi munka", tehát asszisztens jellegű feladatok, kommunikációs feladatok, szociális terület (pl. segélyszervezetek, önkéntes központok) vagy ügyfélszolgálat, ahol szükség van az angol nyelvtudásra. Diákként pedig pláne nem azt várnám, hogy valami hipiszupi munkám legyen, vagy valami komoly és felelősségteljes pozícióba vegyenek fel. Csak azért szeretném, ha tényleg valami tapasztaltot, egy kis gyakorlatot, egy kis plusz tudást fel tudnék mutatni a diploma mellett. Önkéntesként is szívesen dolgoznék bármilyen kapcsolódó területen, tehát egyelőre még a fizetés sem szempont egyáltalán. Ugyanakkor így sem találok semmit. Még az egyetemen meg szoktak hirdetni egy-egy gyakornoki helyet (pl. Erasmus irodában), de csomószor kikötés a gazdasági területen folytatott tanulmányok (holott a munka a leírás alapján egyáltalán nem követeli meg) vagy ott is előbb veszik fel azt, akinek már van tapasztalata (és van is miből válogatni, mert ezekre a lehetőségekre nyilván rögtön ugrik mindenki). Nem tudom, hogy én keresgélek rossz helyen vagy csupán rossz régióban élek, rossz egyetemen tanulok, nem tudom.

2020. júl. 21. 11:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!