Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE jogi karán való...

Az ELTE jogi karán való végzés után tudok valamit kezdeni a diplomámmal Japánban?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyanis a jogok "alaptörvények" nem minden országban ugyanazok, hanem országra szabottak. Mivel Magyarország jogairól diplomáztál, értelemszerűen nem dolgozhatsz Japánban ezzel a diplomával.
2020. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*jogaiból
2020. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Legyeket lecsapni jó lesz.
2020. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

1.) A magyar jog szart sem ér külföldön.


2.) Japán nem Németország. Oda nem mehet dolgozni akárki.


3.) Ha nemcsak animékből ismernéd Japánt, nem akarnál ott dolgozni.

2020. júl. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kínában voltam már, megtetszett ázsia, de Japán fejlettebb azért mennék oda. A nyelvet elkezdtem tanulni, kultúra érdekel. Viszont így akkor ezt cseszhetem a joggal.
2020. júl. 23. 08:43
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Jogon az első napon, az első előadáson kiderül, miért nem tudod használni. Úgyhogy mivel még tuti nem kezdted el a jogot, még nem késő mást választani
2020. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma kapom meg az eredményt hogy felvettek e az egyetemre 😅 De az lesz, hogy azt elvégzem kimegyek Japánba tanulni mást aztán hazajövök.
2020. júl. 23. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Naaaaa, megvan?????
2020. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kaptam SMSt de pontok alapján csak önköltségesre vettek fel. ELTE 475 állami finanszítozottjával jól kirúgott a hámból.
2020. júl. 23. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Várható volt a magas pontszám kár ezen mit rugózni, előre lehetett tudni hogy max 80 fő/egyetem lehet államin.

Amit leírtál annak viszont nem látom sok értelmét, nem egy sétagalopp ez az 5 év, és csak úgy elvégezni majd kimenni Japánba és valami teljesen másba fogni eléggé értelmetlen. Egyébként ahogy fentebb is írtak Japánban nem aranyélet van azért ha lehet ezt mondani, persze nagyon fejlett ország, meg rengeteg téren a világ elitjéhez tartozik, de a munkamorál, követelmények egészen mások. Amellett hogy kijutni nem éppen a legegyszerűbb, még mindig egy tolmács vagy hasonló szak jobban megérné, mert kipengetni a tandíjat minimum 5 éven keresztül, hogy aztán másba fogj pazarlás.

2020. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!