Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Prog. infó szakon mennyi pont...

Prog. infó szakon mennyi pont kell, hogy bekerülj államira?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
felvi.hu
2020. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én akárhogy keresem, az egyetlen ponthatár amit találok az a 280, ami ugye a bekerüléshez szükséges. Vagy ez azt jelenti, ha bekerülsz egyből államira is felvesznek, vagy mi?
2020. aug. 5. 23:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit piszkálódó válasz lesz, de gondolkodj el rajta mindenképpen!


A proginfót, mint minden mérnöki és infós szakot, önálló gondolkodásra és munkára képes emberek emberek végzik el. Mind az akadémiai, mind az ipari munka világában a legtöbb feladatot nem lehet kisujjból kirázni, ezért alkalmaznak például programozó informatikusokat. Ők azért vannak, hogy megoldjanak egy feladatot akkor is, ha nem áll rendelkezésükre minden válasz azonnal. Ilyenkor ma már a Stackoverflow-t és a GitHub-ot böngészik leginkább. Az ott megtalált információval és a logikájuk segítségével meg tudják oldani a feladatot, amennyiben a feladat egyáltalán matematikailag, módszertanilag megoldható.


Lefordítva: a Felvi.hu oldalon minden információ világosan le van írva úgy, hogy minden felvételiző diák értse, már amennyiben figyelmesen elolvastak mindent. Előző évek ponthatárai, az ANA, ANK, ALK, ONA, MNA, MNK és minden más rövidítés jelentése is.


Tudom kellemetlen érzés hogy direkt nem írom le, de ehhez hozzá kell szokni, főleg mérnöki-infós területen. Akinek a szájába kell rágni a dolgokat, annak nem lesz jó munkája szuper fizetéssel. Sőt, ilyen helyzetekben tudnak csak igazán megszívatni amikor például a beadandót kell megvédeni a labvez előtt és fogalmad sincs a dolgokról, mert mások mondták meg helyetted mit hogy kell csinálni.

2020. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mindenesetre egy "igen" vagy egy "nem" is bőven elég lett volna :D


Nem azért kérdeztem mert én arra mennék tovább, szóval ne aggódj nincs veszélyben semmi a logikám és önálló gondolkodásom híján :D

2020. aug. 6. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!