Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek távoktatással...

Szerintetek távoktatással kezdődik a következő tanév? Örülnétek neki? 19/l

Figyelt kérdés

Idén szakmai vizsgáztam, és azzal szemben, hogy tragikusan kettesre készültem, négyes lett a vizsgám. Nekem nagyon bejött az, hogy nem 8-15-ig kell kötelezően figyelnem, hanem akkor tanulok, amikor "ihletem" van hozzá. Emiatt volt, hogy 17-kor kezdtem neki, de éjjel fél 1-kor fejeztem be. Máskor 9-kor vágtam bele és 14-kor befejeztem. Ezt ugye hónapokig ment, és meglett az eredménye. A tanáraim is kellemesen döbbentek meg, hogy milyen jót tett a tanulmányaimnak ez a helyzet.


Én személy szerint örülnék, reménykedek, hogy táv lesz, még ha csak ideiglenesen is. Következő tanévben kezdem az érettségi előkészítőt, ami nagyon fontos, mert egyetemre szeretnék menni, nekem meg nehezebben megy bent, a többiekkel, pláne új arcokkal, beállítva, hogy nekem ettől eddig KELL beszívnom az információt.


Ti mit gondoltok, mennyire örülnétek vagy szidnátok, ha a távoktatás folytatódna?


2020. júl. 28. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Én egyetemista vagyok, egyetértek veled, nagyon örülnék. - Bár a közoktatásban kisebb rá az esély, egyetemeken talán... Ha már az előadásokat feltöltenék online (és nem lennének katalógusok rajta, és nem lennének kötelezőek - 3 hiányzás megengedett :S), nekem már az is ÓRIÁSI segítség lenne!
2020. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Milyen hónapokig?

Ha most végeztél, akor neked április végéig lett volna suli, és mácius közepén zárták be. Ez barátok közt sincs még két hónap sem...

2020. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor tévedtem, nemvolt két hónap sem. A lényeg változatlan.
2020. júl. 28. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Örülnék. Gyerek mellett járok levelezőn. Isteni lenne, ha a helyi ovi menne, de nekem nem kellene beutaznom az egyetemre, hanem online végezhetném. Igazi karácsonyi ajándék lenne :D
2020. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén nem tudom eldönteni, hogy melyik verziónak örülnék jobban. Én is egyetemre járok és abból a szempontból tetszett a távoktatás, hogy jobban be tudtam osztani az időmet, nem kellett utazni és ezzel is egy csomó időt megspóroltam, minden ott volt nálam kéznél és sokkal kényelmesebb is volt, otthon ülve kevesebb "hétköznapi probléma" vett körül, kevesebb volt a stressz és mindenféle hátráltató tényező. Szóval pl. volt olyan reggel 8-as órám, amit az ágyban fekve pizsiben nyomtam, majd vissza tudtam feküdni pihenni, ha még álmos voltam :) de úgy alapvetően mindenre igaz, hogy egyszerűbb és kényelmesebb volt így. Például én korábban kolis voltam és így annak is nagyon tudtam örülni, hogy most saját szobám van és a nap nagy részében egyedül vagyok otthon, csend van, nyugalom van. Nekem a tanulást sem nehezítette meg, mármint nálunk a tananyag nagy része olyan volt, amit akár egyedül is el tud sajátítani az ember a megadott anyagok alapján és sikerült is szerencsére. Ugyanakkor egy idő után már kezdtem ebbe "beleposhadni" és hiányzott az, hogy napi szinten bejártam az órákra, találkoztam a barátaimmal vagy úgy egyáltalán emberek vettek körül és éreztem, hogy megy az élet. Mindig történt valami, mindig volt valakinek egy jó sztorija, mindig volt valami kis egészséges stresszfaktor és én nagyon szerettem is az egyetem városában lenni. Ez a vége felé már nagyon hiányzott, főleg, hogy minden zárva is volt és nem nagyon tudtál mit csinálni. Úgyhogy nem tudom mi lenne a jobb, mert mindkettőnek van pozitívuma és egyébként most már biztos nagyon furcsa lesz majd visszamenni (ha kell), mert elszoktam tőle. Mindenesetre majd kiderül.

Egyébként én személy szerint azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy elindul a normál oktatás és majd kiderül, hogy ennek mi lesz a következménye. Vagy esetleg még a hibrid oktatásra tudok gondolni, hogy csak azokat az órákat tartják meg rendesen, ahol szükséges a személyes jelenlét. Viszont ennek kapcsán felmerül bennem, hogy lesz-e kollégium...ezen gondolkoztam a napokban.

2020. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár Angliában járok egyetemre, elvileg nagyobb mértékben rendes oktatás lesz majd nálunk.

Igazából kicsit örülnék az itthon lévő barátnő miatt, meg amiatt is, mert sokkal jobb jegyeket kaptam ugyanolyan követelmények mellett is.

Ugyanakkor kicsit szomi is lennék, mivel most leszek végzős, meg már hiányzik is az ottani élet.

Én úgy vagyok vele, bármi történjen, úszni fogok az árral, nem nagyon fogok rajta akadékoskodni.

2020. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szülőként (8 éves és 16 éves gyerek) és tanárként (gimnázium) nem örülnék a digitális oktatásnak a közoktatásban. A kicsivel, mivel elsős volt folyamatosan kellett tanulnunk, mert nem volt önálló (ez napi 5-6 óra tanulást jelentett, de legalább megtanult írni a fiam). A nagyobbik önállóan tanult. Elmondása szerint dög unalmas volt és kevesebbet tananyagot vettek, mint a hagyományos oktatásban.

Számára a digitális oktatás azért volt jó, mert volt egy csomó ideje felkészülni a nyelvvizsgára.


Nekem szülőként/tanárként minden tanórámat meg kellett tartanom (az én sulimban ez volt az elvárás) a meeten. Nehezen tudtam összegyeztetni a délelőtti órákat a 8 évesem tanítását.

A számonkérés egy vicc kategória volt. Redmentás időkorlátos dolgozatnál nem tudtam ellenőrizni, hogy a diák maga csinálta meg a példát, vagy a photomath esetleg a nagytestvér. Persze ezek mellett nem is volt bukás. Sajnos az év végi jegyek nem a valós tudást mutatják és ennek félő, hogy meg lesz a következménye.

2020. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gimis vagyok és azzal talán egyet is értek,hogy az időt jobban be tudom osztani. Nekünk voltak online órák de nem minden tárgyból és nem is rendesen(pl.van heti 5 matekunk de csak 2 volt online megtartva,a többire feladatot kaptunk)Nekem volt,amiből egyszerűbb volt,volt aminél nem. Reál tárgyaknál nagyon hiányoltam a rendes órákat,matekkal így sokkal többet kellett foglalkoznom,hogy rendesen megértsem. Kémiából és fizikából pedig nagyon hiányoztak a laboros órák,így ezekre nehezebb volt felkészülni. Német,angol órák is hiányoztak,így azért nehezebb volt az is. Töri,föci,irodalom,nyelvtan biosz plusz a tölteléktárgyak viszont könnyebbek voltak.

Én nem szeretnék így kezdeni. Tehát úgy vagyok vele,hogy én nem szeretnék online oktatást de ha kell,akkor legalább ne szeptember-októberben. Pl,tavasszal is alig volt szociális életem hiányoztak a barátaim,az iskolai légkör(jó,mondjuk most nyáron igyekszünk bepótolni:))

Az utóbbi félév nem volt normális és elég is volt.(nem csak online oktatás szempontjából)

Szóval egy szó mint száz,nem ,nem örülnék neki. Szeretnék rendes diákéletet élni.

2020. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én orvostanhallgató vagyok és azt díjaznám, ha legalább a gyakorlatokat normálisan megtartanák (ahogy most a nyári gyakorlatot). Persze nem az egyetemen kell megtanulni mindent, de azért azt ultra gáznak érezném, ha úgy kezdenék dolgozni 25 évesen, hogy az utóbbi 2 és fél évben egészségügyi intézmény közelében sem igazán jártam. Az előadások felőlem mehetnének továbbra is online, még livestream és hasonlók sem kellenek, nekem bőven elég az is, ha csak simán elküldik a tananyagot.
2020. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!