Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik bejutottak az Állatorvosi...

Akik bejutottak az Állatorvosi Egyetemre az elmúlt 1-3 évben, hozzájuk lenne pár kérdésem. Mennyire volt nehéz bejutni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most megyek 11.-be, minden álmom hogy bejussak az állatorvosira. Az átlagom szerintem elég jó, kettő négyesem volt most év végén, többi mind ötös, én inkább az érettségi miatt parázok nagyon. Az mennyire volt nehéz? (Leginkább az emelt kémia-biosz érdekelne) Nehezebb volt, mint számítottatok rá, vagy könnyebb? Milyen átlagotok volt jegyekben? Nyelvvizsgátok mennyi volt?

Hány pontot értetek el? (Nem tudom akkor mennyi volt a ponthatár, légyszi írjátok oda)

Anyagilag lehet bírni? Vagy mennyi kell ahhoz, hogy államira juss be?


Szerintetek kell külön biosz-kémia tanár már 11.-ben, aki pluszban felkészít, vagy elég a fakt? (Kémiám már ettől az évtől kezdve nem lesz, nem is értem miért, így csak a fakt marad)


És egyébként mennyire nehéz az egyetem? Akik koleszosok, tudnak rendesen tanulni mások mellett?


Jelenleg csak ennyi kérdés jutott eszembe, lehet majd még írok párat :D De nagyon kíváncsi vagyok mik a tapasztalataitok :) Írjátok oda azt is, hogy melyik évben jutottatok be.

Olyanokat is szívesen meghallgatnék, akik nem jutottak be, ők hogy élték meg, miért nem jutottak be, hogyan sikerült a két emelt érettségi, mennyi pontuk lett, következő évben megpróbáltak-e újra jelentkezni, stb...


Előre is köszi ha valaki szán pár percet a válaszokra :)



#egyetem #érettségi #állatorvos #bejutás #emelt kémia, biológia
2020. júl. 30. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

A középiskolai jegyekből a pontjaimat kimaxoltam (erős gimiből).

Volt két középfokú nyelvvizsgám, de ezért úgysem járt plusz pont - viszont ha egyáltalán nincs középfokú nyelvvizsgád, az első években kötelező angolra járni.

Nekem nem volt sem kémia, sem biológia fakt - mondjuk a bioszt elég színvonalasan tanultuk (bár nyelvtagozatra jártam). Beiratkoztam egy-egy csoportos előkészítőre, de csak a számomra bonyolultabb témakörök esetén jártam el. Elmentem egy olyan előkészítőre is, ahol a kísérleteket csinálhattuk meg. 90% magam készültem.

A biosz könnyebb volt, mint amire számítottam, a kémia számítások egy kicsit nehezebbek.

Valahol 420 körül volt a ponthatár, nekem 450 feletti pontom volt. - Amúgy a költségtérítés egy vagyon, de ott különben is magasabb a ponthatár.

A kolisok szeretik a kolit, és úgy látom, tudnak tanulni - persze ez személyiségtől függ.

Az egyetemben számomra az a legnehezebb, mert sokat kell benn lenni olyan órákon is, ahol ez semmi pluszt nem jelent a felkészülésben, de a tanulástól veszi el az időt - épp ezért nekem a digitális oktatás SOKKAL jobb volt (mondjuk nálunk jól is oldották meg)

2020. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Mindig leírom, aztán mindig lepontoznak.


NE MENJ ODA! Nem éri meg, semmilyen szempontból.

2020. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es :)


2-es: Kifejtenéd légyszi miért gondolod ezt?

2020. júl. 30. 18:50
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

1.: Nem olyan szép szakma ez, majd rájössz.

2.: Nem fog tudni megélni, csak ha a gazdag családod vagy a gazdag pasid vesz neked egy praxist.

3.: Nehéz vele elhelyezkedni, SOK állatorvos egy vágóhídon vagy egy állatpatikában végzi.


ÉN SZÓLTAM!


1.-nek.


Ott van még az a tanár, aki elhívja a lányokat..."privát korrepetálásra"?

2020. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Majd megoldom valahogy :) Valahogy majd úgyis lesz.
2020. júl. 31. 17:18
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy lepontoznak, mert baromság amit írsz.

Most járok oda, és nehezen tudom elképzelni, hogy valaha olyan volt, mint ahogy leírtad.

2020. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

6.-nak.


Látszik, hogy egyrészt új vagy ott, másrészt nincs összehasonlítási alapod.


Buta, képzetlen, nagy arcú tanárok. Szakmai és elmélet tudásuk elavult...sosem volt. És még folytathatnám.


De van akinek ez is elég.


Nagypapám Lada 1200-asát megbütykölte Józsi bá' a város szélén, de én az Audit nem adnám a kezébe manapság.

2020. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Igen, nem vagyok ott régóta, még csak ötödéves leszek. A sebészet tanár European College of Veterinary Surgeons diplomate (ECVS,rohadt magas fokozat, nincs sok ilyen), a belgyógyászat tanszéken többen Európa szerte elismert professzorok. Legjobb szakemberek dolgoznak itt, bárhol merül fel az országban, hogy az állatorvosnak nagy falat egy diagnózis, ide küldi be a pácienst. Igen, az ilyen simi-sumi tárgyakat tényleg gyakran nem a legnagyobb koponyák tartják, de kit érdekel, nem abból fogok megélni.

Előfordulhat, hogy más a véleményünk, de szerintem

1. vagy nagyon rég jártál ide

2. nem ment úgy neked, ahogy kellett volna

3. kitettek, és szerinted az egyetem hibája.


Mi az, hogy nem lehet elhelyezkedni? A rendelő ahova járok fél éve keres állatorvost, és nincs egy sem (pedig az egyik legjobb rendelő pesten).

2020. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Én sajnos sok mindenben egyetértek a kritikus válaszolóval:(

A lojális válaszolónak: tudni valamit és átadni (tudni) a tudást két egészen különböző dolog.

Nem vitatom, hogy remek szakemberek dolgoznak ott, az oktatás színvonala bizony bőven hagy kívánnivalót maga után:( Rettentő nagy hiba, hogy aki állatorvos szeretne lenni, annak nincs választási lehetősége, és mindenképp ide kell jönnie. A monopol helyzet sosem vezet jóra.

2020. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Azt egyébként én is sajnálom hogy csak ez az egy lehetőség van Magyarországon ha állatorvoslást szeretne az ember tanulni :/

2020. aug. 7. 23:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!