Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes elvégezni Okj Autószer...

Szucsipeti kérdése:

Érdemes elvégezni Okj Autószerelő tanfolyamot?

Figyelt kérdés
2020-re megszűnik az OKJ állítólag!Most indítank egy Autószerelő tanfolyamot,1 éves,és kicsivel több mint fél millió forint!Nem az összegen,és nemis az egy éven van a hangsúly,hanem úgy "egyveleg"az egész vajon megéri?el tudok sajátítani annyi tudást hogy tudjak is kezdeni vele valamit?érdemes e egyáltalán ezt a szakmát elvégezni a jövőre nézve?kedvem lenne hozzá,meg érdekel is,de nem tudom,vannak kétségeim...please!

2020. júl. 30. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemtudom 1 év alatt mennyire lehet megtanulni autót szerelni szerintem semennyire, hacsaknem minden napod gyakorlattal telik

A normál autószerelő vagy autóvillamossági szerelő iskola is 3 éves volt ennek a fele gyakszi (1,5 év) másik fele elmélet (1,5 év)

2020. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor Te személy szerint feleslegesnek tartod,így nem!Következő? :)
2020. júl. 30. 19:02
 3/5 anonim válasza:

Autószerelőnek 2 év alatt sem tanulsz meg, nem hogy 1 év

Ne is beszéljünk arról, hogy minden évben mást tanulnak, állandóan megy az újítás.

Sőt ez a szakma irtó nagy felelősséggel jár.Ha rosszul húzol meg egy csavart akkor egy ember életébe is kerülhet.

Legjobb barátom most vizsgázik, szakközépben is ezt tanulta, nagyon szerette ezt csinálni de most mégis más szakmát keres.Ha vállalkozást akarsz akkor milliókat kell beleölnöd, ha alkalmazottként dolgozol akkor örülsz ha megkapod a 180at.

De nem akarlak nagyon eltántorítani, a te döntésed, de én a helyedben nem ezt választanám.

2020. aug. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nagy felelősséggel jár,és folyamatosan változik a technika!Én csak arra vagyok kiváncsi,hogy érdemes e,rászánni 1 évet,és több mint fél milliót,amibe kerül!Ez idő alatt el tudok e sajátítani annyi tudást,hogy pl.a saját autómat ne keljen el vinnem sehova,hanem én magam is meg tudjam csinálni...de a bennem lévő kétségeket,többen is megerősítették,így inkább nem nem kezdem ela képzést.
2020. aug. 8. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem unokatesóm gimi után elment autóvillamossági szerelőnek tanulni,nagyon benne van ebben, (nagybátyjám autószerelő) imádja és okos is,de egy év alatt tuti nem lehet megtanulni a dolgokat. Neki is 3 ev a képzés,ha jól tudom. Illetve ő is mondta,hogy még -mivel most fejezte be az első évét-, messze áll attól ,hogy levizsgázzon. Nagyon sok mindent kell tudniuk. Tehát én azt mondom Neked,hogy az egy éves képzések max a pénzre mennek... Vágtában, összecsapva nem lehet megtanulni semmit. Most én is első évét végeztem, gyermekápoló szakon,és ez is baromi részletes (3 év lesz szintén) . Jo persze az eü. más kategória teljesen .
2020. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!