Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Oktatási Hivatlon keresztül...

Az Oktatási Hivatlon keresztül kell majd érettségire jelentkezni?

Figyelt kérdés

Én is azok közé tartozom, akik visszamondták a májusi érettségit, így most az őszire készülgetek. Viszont van pár dolog, ami nem tiszta.

Az én sulim nem fog őszi érettségit szervezni, akkor hová jelentkezzek érettségizni? Tudom, hogy aug.-ban majd kiadnak egy listát azokról az iskolákról, ahol tartanak érettségit, akkor én választom ki magamnak az iskolát ahová menjek? És miben különbözik ettől az OH-n való jelentkezés?


Lehet lesz valami külön rendelet erre a speciális esetre, kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy szerintetek hogy fog alakulni, mire lehet számítani...


Illetve egyetemre szeretnék jelentkezni jövő évben, úgyhogy fontos lenne, hogy jó eredményeket írjak. És ez a másik ami miatt kicsit félek... Nem tudom, hogy inkább erős vagy gyengébb iskolában érdemesebb érettségizni, hol hogyan javítanak, értékelnek a tanárok, ha nem ismerik a vizsgáztató diákot.



2020. júl. 31. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elő van írva nekik, hogy hogyan javítsanak, hogyan értékeljenek, tehát (amennyire emberileg lehetséges) egyformán csinálják, bármilyen suliba mész is. Erősebb suliban mondjuk a szóbelin esélyes, hogy jobb feleleteket fogsz hallani a sajátjaid előtt, gyengébb suliban gyengébbeket. De hogy konkrétan rád melyik lenne jobb hatással, azt talán te magad se tudod előre...
2020. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az OH-ban soha nem lehetett jelentkezni. Bármelyik iskolában jelentkezhetsz vagy bármelyik megyei (fővárosi) kormányhivatalban). Szerintem nem lesz a jelentkezésre külön rendelet, mert nem szükséges. Az oktatas.hu oldalon kint vannak az információk.
2020. aug. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Lehet lesz valami külön rendelet erre a speciális esetre"

Egyáltalán nem speciális. Egyszerűen érettségire akarsz jelentkezni, ami 2005 óta ugyanúgy megy.

2020. aug. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze, kivéve annyit, hogy annak ellenére, hogy már nem vagyok diák, ingyenes lesz.

Olyan külön rendeletre gondoltam, hogy pl aki a májusit lemondta, annak csak októberben adják meg a lehetőséget, hogy ingyen érettségizzenek, bármikor nem lehet élni ezzel.

2020. aug. 1. 16:30
 5/15 anonim ***** válasza:
Októberben és jövő májusban. Ez a rendelet nem lesz, hanem már rég van.
2020. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtam olyan rendeletről, hogy aki (12. osztályban) februárban jelentkezett a májusi érettségire, majd nemsokkal a vizsga előtt lemodta, annak októberben és következő májusban is ingyenes volt a vizsga, de oké.
2020. aug. 2. 09:48
 7/15 anonim ***** válasza:
De oké? És akkor be is kajaltad?
2020. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi a probléma? Feltettem egy kérdést, valamit nem érettem, visszakérdeztem.
2020. aug. 2. 10:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel, hogy van-e ilyen rendelet, juss el a linkjéig, csak akkor hidd el.
2020. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ok
2020. aug. 2. 13:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!