Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi előadásokat fel...

Az egyetemi előadásokat fel szabad vennie videóra csak úgy, egy mezei hallgatónak, pl. telefonnal, laptoppal, stb.?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 07:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, meg szokták engedni az előadók.
Nem szoktak engedélyt kérni, akik felveszik.
Nem szabad, de azért mégiscsak fel szokták venni egyesek.
Nem szabad, ezért nem is jellemző, hogy valaki titokban felvételt készítene.
Fogalmam sincs, csak érdekel a válasz, azért vagyok itt. :)
Más, leírom.
Más, nem írom le.
51 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én mindig megkérdeztem, igaz csak hangfölvétel volt, de mindig megengedték. Mondjuk akkor is fölvettem volna ha nem engedik meg.
2020. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyt kell kérni az előadótól. Van aki engedi, van aki nem. Lett már ilyenből feljelentés.
2020. aug. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

En a tudta nelkul vettem fel az osszes eloadast egy gyakorlatot mobilon diktafon alkalmazasal, senkinek sem adtam tovabb a fajlt.

Amikor videot vettem fel azt megkerdeztem a tanartol, O csak annyit mondott, hogy az ora vegen a video eloszor egybol landoljon az O szamitogepen, utana meg a sajatomon.

2020. aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Én évek óta felveszem a fontos előadásaimat hangfelvételre a telefonomon, senki nem tud róla. Volt már többször egyébként, hogy a tanár megjegyezte hogy reméli senki nem veszi fel az órát mert harakiri lenne.. azóta már lediplomáztam azon a szakon és a kutya se tudta meg a felvételek létezését :D
2020. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
A videó sanszos, hogy tilos, azt nehezebb is megoldani sutyiban, szerintem kérdezz rá. A hangfelvételt sokak meg sem kérdezik az előadótól.
2020. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Én eddig egy félévet voltam, ott az első előadáson leszögezte majdnem mindegyik oktató, hogy tilos bármiféle kép és hangfelvétel készítése. 1 előadó engedte meg, hogy hangfelvétel készüljön. Ha rájön lehet balhé, de ha nagyon okosba csinálod, megoldható.
2020. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"az első előadáson leszögezte majdnem mindegyik oktató, hogy tilos bármiféle kép és hangfelvétel készítése."

Viszont aki az elsőn nem volt ott, az erről nem tud... Minden egyes előadás elején el kéne mondaniuk.

2020. aug. 6. 23:39
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Hát akiben nincs annyi igény a tanulmányai iránt, hogy elmenjen az első félév első előadására a tárgyból, szerintem nem az lesz a legfőbb feladata, hogy onnantól mindig bejárjon és felvegye, hidd el :D
2020. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"akiben nincs annyi igény a tanulmányai iránt, hogy elmenjen az első félév első előadására"

Vannak, akik pl. betegség miatt nem tudnak bemenni...

2020. aug. 7. 07:45
 10/10 A kérdező kommentje:

"onnantól mindig bejárjon és felvegye"

Különben hallottam már olyat is, hogy valaki be se ment, csak odaadta a diktafonját valaki másnak, hogy vegye fel...

2020. aug. 7. 07:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!